Byt s výhledem na Vltavu

Nový byt o velikosti 160 m² vznikl ve staré zástavbě, v domě po celkové rekonstrukci na pražském Smíchově. Byt je jedinečný svým překrásným výhledem na řeku Vltavu a nadstandardně vysokými stropy. Zadání investora znělo: vytvořit reprezentativní prostor se dvěma ložnicemi pro občasné obývání. Úkolu se zhostilo interiérové studio GIGA-Line ve spolupráci s designovým obchodem Monobrand.

Majitel dal interiérové designérce Zuzaně Tomčíkové ze studia GIGA-Line volnou ruku ve volbě kvalitního a neotřelého vybavení. Při rozhodování o konkrétních prvcích vždy zvítězila kvalita a jedinečnost, interiérová designérka tak nemusela dělat kompromisy například z důvodu omezeného rozpočtu. V celkovém vyznění interiéru je tento přístup znát: díky komplexnímu přístupu designérky k volbě barev i materiálů z bytu vyzařuje harmonie a zároveň je vidět, že pozornost byla věnována i nejmenším detailům. Proto zde najdete unikátní designové elektro prvky, fungující v dokonalém souladu s celkovou atmosférou bytu, světla, nábytek i nábytkové kování – vše z portfolia designového obchodu Monobrand.

Unikátní interiérové doplňky

Sám investor přišel při návrhu interiéru s několika nápady, a tak se ve spolupráci se Zuzanou Tomčíkovou částečně podílel na jeho tvorbě. V tomto "pánském" bytě byly použity kvalitní nadčasové materiály a tlumené odstíny převážně studených barev. Jejich kombinace s přírodním dřevem propůjčila interiéru dynamiku a přitom útulnost. Volba materiálů, barev a provedení všech interiérových prvků posunuly prostor do nových, kvalitativně vyšších dimenzí. Nad jídelním stolem najdete ručně vyráběná svítidla od KAIA Lighting, na chodbě a v obývacím pokoji závěsná svítidla Atelier Areti a rovněž ručně vyráběná svítidla od Giopato & Coombes v ložnici. Dveřní kování a nábytkové úchytky pocházejí z dílny Bäccman & Berglund.

Vypínače z kovu, kůže i betonu

V celém bytě byly použity otočné retro vypínače berker berie 1930 Softtouch se sametově matným povrchem. Tyto unikátní vypínače pocházejí ze zakázkového výrobního programu Hager Manufaktura, který se zaměřuje na řešení individuálních požadavků ze strany zákazníků na vzhled a podobu domovních vypínačů. Veškerá výroba je zakázková, a díky tomu lze vyjít vstříc téměř jakýmkoli požadavkům, ať už se týkají netradičních materiálů, nebo nestandardní povrchové úpravy rámečků. V rámci programu Hager Manufaktura je možné nechat si vyrobit vypínače například z cenných kovů, džínoviny, kůže, betonu nebo neonového akrylátu a pokrýt je třeba krystaly Swarovski. Častým požadavkem bývá potisk rámečků vypínačů ikonkami, piktogramy nebo krátkými texty, které například v hotelových pokojích usnadňují hostům ovládání světel. "V tomto rezidenčním pánském interiéru byly použity vypínače berker serie 1930, ovšem se specifickou povrchovou úpravou, která kulatým vypínačům z černého bakelitu zajistila sametově hebký povrch. Vypínače tak v interiéru působí nejen jako pastva pro oči, ale zajímavý zážitek přináší i jejich dotek při každodenním používání," objasňuje volbu vypínačů Thomas Grund, ředitel Hager Electro v České republice.

Realizace interiéru byla nominována do soutěže Interiér roku v kategorii Soukromý interiér – rekonstrukce. Ve své kategorii se probojovala do finálního výběru.

www.gigaline.cz
www.monobrand.cz
www.hager.cz/vypinac
0 comments
add comment

Related articles