Možnosti celoskleněných stěn

Publisher
Tisková zpráva
24.09.2018 14:00
J.A.P. spol. s r.o.

Ve velkých prostorách je často řešen požadavek na částečné oddělení dvou prostor pomocí celoskleněných příček. Sklo je nejenže nadčasovým materiálem, který se hodí do jakéhokoliv stylu interiéru, ale navíc dokáže elegantně oddělit místnosti a přitom mezi nimi samozřejmě zanechat vizuální propojení. 
 
celoskleněná stěna z Grafoskla

Dělící systém celoskleněných příček J.A.P. nabízí pro snadnější výběr s investorem celkem deset typizovaných řešení, které se v praxi používají nejvíce. "Celoskleněné stěny mohou být ve variantě fixní příčky bez průchodu, nebo skleněné stěny s otočnými, posuvnými nebo kyvnými dveřmi a to v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení. Součástí celé sestavy mohou být samozřejmě také fixní prvky - horní a boční světlíky," říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., která se zabývá výrobou celoskleněných interiérových prvků.

Sklo jako bezpečný materiál

Bezpečnost použitého skla na celoskleněných interiérových předělech je postavena na jeho kaleném provedení. "Celoskleněné stěny jsou vyrobené ze skla, které vzniká technologií kalení. Ta spočívá v zahřátí skla na teplotu vyšší než 600°C a jeho následném prudkém ochlazení. Takto upravené sklo spadá díky nově nabytým pevnostním vlastnostem do kategorie bezpečnostních skel," vysvětluje Petr Paksi z J.A.P. a dodává: "Po tomto procesu již sklo nelze nijak mechanicky opracovávat, proto je důležité přesné zaměření prostoru." Tloušťka stěn je 8, 10 nebo 12 mm v závislosti na velikosti skleněné plochy.
     
fixní skleněná stěna
celoskleněná stěna se světlíky a otočnými dveřmi

Typy skel

Nejpoužívanějším sklem je čiré sklo float, které lze zdobit pískováním.  "Pískované sklo vzniká metodou otryskání skla proudem speciálního písku, který do skla vytváří mikroskopické prohlubně," vysvětluje Petr Paksi z J.A.P. Dále je pro celoskleněné stěny možné použít jednostranně leptané sklo satináto, tónované sklo planibel, nebo Grafosklo.
     
Celoskleněná stěna s pískovaným motivem

Skleněné stěny najdou uplatnění nejen v domácnostech, ale také v administrativních budovách, kancelářích či obchodních centrech.

Celoskleněná stěna s tónovaným sklem planibel
0 comments
add comment

Related articles