Ačkoli se bytový dům U Dubu může zdát na první pohled komplikovaný, jeho prvotní tvarové řešení se blíží kvádru. To vychází nejen z urbanistických souvislostí, ale také z orientace ke světovým stranám. Dispozičně se zase blíží jednoduchosti bodového domu – tedy jedno schodišťové jádro, z něhož se vchází přímo do jednotlivých bytů.
Jednotlivé strany – fasády domu reagují na sousední objekty a další podmínky. Zde přichází moment rozehraní fasád, které jsou ale stále drženy v jednotném architektonickém rukopisu – jednotný bílý odstín probarvené omítkové stěrky, pohledový beton, travertinové desky, plechový černý obklad a velkorysá okna s meziokenními panely z exotického dřeva.
Severní fasáda do ulice U Dubu, která je nejvíce exponovaná, je navržena nejdynamičtěji jako dva od sebe roztržené vykonzolované rizality. Tyto dvě hmoty jsou vzájemně pootočené ve směrech výhledů na panorama Prahy z obytných místností. Propojují je trasy ve tvaru klínu. Plochy fasády jsou v co největší míře proskleny.
Západní fasáda je členěna horizontálním rytmem teras s přechodem do plné bílé plochy s pravidelným rytmem vystupujících rizalitových oken. Okna jsou pootočena jihozápadním směrem, což umožňuje nejen dostatečně proslunění obytných místností, ale také požitek z výhledů na město.
Jižní fasáda je jednoduchá klidná s asymetrickým střídáním plných omítaných bílých ploch s okny vedoucími na schodiště domu a do neobytných prostor bytů.
Jednoduchostí se vyznačuje také východní fasáda. Dominují ji tři nad sebou umístěná pásová okna vedoucí do obytných místností bytů.
V domě je navrženo šest bytových jednotek, které jsou umístěny v nadzemních podlažích domu. S podzemním podlažím je propojuje trojramenné schodiště a výtah.
Podzemní podlaží plní funkci obslužnou. Vstupuje se zde do domu, je zde také vjezd do garáží, sklepy a technické zázemí domu. Do podzemní garáže se vejde 15 osobních vozů.