Visiting Editors #8 : Rebekka Kiesewetter

Zdroj
Galerie VI PER
Vložil
Tisková zpráva
04.12.2018 07:45
Praha

Karlín

V úterý 4. prosince 2018 v 19:00 hodin se brněnském prostoru 4AM a ve středu 5. prosince 2018 v 19:00 se v pražské galerii VI PER uskuteční přednáška "Publikování jako kritický nástroj" berlínské historičky umění Rebekky Kiesewetter.

Přednáška a diskuze o nové zodpovědnosti kritických vydavatelů, kterou lze odvodit ze současné teorie performativní materiality a z chápání publikování jako procedurálního nástroje rámujícího prostory výměny, utváření smyslu a koprodukce. Jedná se o administrativní úkol, který není chápán jako způsob řízení a kontroly podle převažující logiky trhu nebo disciplíny, ale který naopak zahrnuje představu péče, podpory a manévrování. To celé za účelem zpochybnění konvencí, předpokladů a protokolů, kterými jsou vytvářeny, zprostředkovávány a přijímány znalosti v rámci a prostřednictvím publikování, a k možnosti otevřít alternativní perspektivy a trajektorie.

Rebekka Kiesewetter je historička umění, ekonomka a historička. Její práce v oblasti kritické teorie a praxe jako kritiky se vyvíjí na rozhraní experimentálního publikování, umění, architektury a humanitních studií. Pracovala jako autorka, šéfredaktorka, hostující profesorka na několika univerzitách a jako kurátorka a badatelka v různých vzorcích. Je zakládající členkou DA Institutu a členkou bývalou spoluředitelkou Depot Basel.

Veřejný vzdělávací program Visiting Editors je projektem platformy Fake Cities True Stories ve spolupráci s Galerií VI PER v Praze a kulturním prostorem PRAHA Fórum pro architekturu a média v Brně.
Kurátorka: Maria Topolčanská

Facebooková událost >
0 komentářů
přidat komentář

Související články