Visiting Editors #1 : The Book of the Now

Zdroj
Galerie VIPER
Vložil
Tisková zpráva
17.10.2016 08:20
Ve středu 19. října v 17:00 hodin proběhne v Galerii VI PER přednáška Ethel Baraona Pohl: The Book of the Now, první ze série Visiting Editors. Ve čtvrtek 20. října v 17.00 hodin proběhne v brněnském kulturním prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média druhé setkání s Ethel Baraona Pohl a Máriou Topolčanskou. The Book of the Now je zkoumáním mnohých významů slova „publikování“ a konceptem, který se vztahuje k „aktu zveřejňování“ v architektuře.
Ethel Baraona Pohl je kritička, autorka a kurátorka. Spolu s Césarem Reyesem založila a vede nezávislé výzkumné studio a vydavatelství dpr-barcelona zaměřené na architekturu, politickou teorii a sociální prostředí.
DPR-barcelona je architektonické výzkumné studio založené v Barceloně. Sleduje tři hlavní linie práce: publikování, kritiku a kurátorování. Zkoumají to, jak architektura jako disciplína vzájemně působí v průniku s politikou, technologiemi, ekonomií a sociálními tématy. Jejich publikace, digitální i tištěné, přesahují hranice konvenčních knih a směřují k pravděpodobným architektonickým titulům budoucnosti, hledající limity mezi tištěným materiálem a novými médii, transformujíce tak tradiční vydavatelskou praxi (jak ji známe) v živou výměnu vědomostí. V jejich síti se propojuje několik publikací a aktérů architektury a teorie.

Visiting Editors
je sérií přednášek, diskusí a čtení o jiných modelech publikování v architektuře.
Kurátorka projektu: Maria Topolčanská / Fake Cities True Stories.
Organizují: PRAHA / Fórum pro architekturu a média a VI PER.
Přednáškovou sérii doprovází pop-up čítárna s kurátorským výběrem současných editorských projektů lokálních scén.
Přednáška bude v angličtině.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články