Visiting Editors #4 : OfHouses

Daniel Tudor Munteanu

Zdroj
PRAHA/Fórum pro architekturu a média
Vložil
Tisková zpráva
31.10.2017 00:05
V úterý 31. října 2017 v 19:00 hodin se v brněnském kulturním prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu uskuteční čtvrtá přednáška z cyklu Visiting editors. Přednáška a diskuse s Danielem Tudorem Munteanu, zakladatelem a editorem prestižního blogu o zapomenutých domech OfHouses.
Daniel Tudor Munteanu (*1980) je praktikující architekt a urbanista žijící v Seceavě v Rumunsku. Vzdělání získal v Rumunsku a v Holandsku, vystavoval na 5. Bienále urbanismu a architektury ”UrbanismArchitecture Bi-city Biennale” v Shenzenu a v projektu „Office U.S.“ v pavilonu USA na 14. Bienále architektury v Benátkách. Jeho texty a grafické eseje byly publikovány v časopisech San Rocco, Volume, Log a Oase. V roce 2015 byl kurátorem kapitoly “Aformal Academy/Pedagogical Infrastructure” na 6. Bienále urbanismu a architektury ”UrbanismArchitecture Bi-city Biennale” v Shenzenu a autorsky přispěl k výstavě “The State of the Art of Architecture” na Bienále architektury v Chicagu. V roce 2016 byl spolukurátorem projektu „Unfolding Pavilion“ na 15. Bienále architektury v Benátkách. Daniel je zakladatelem a šéfredaktorem výzkumního projektu „OfHouses - a collection of old forgotten houses“.
Visiting Editors je otevřená série diskusí, přednášek a čtení o jiných modelech publikování v architektuře. Po roce další tři pozvaní autoři uskuteční v rozmezí října a prosince 2017 dvoudenní přednáškové turné v Brně a v Praze.
Veřejný program Visiting Editors je projektem platformy pro edukaci v architektuře Fake Cities True Stories ve spolupráci s galerii VI PER v Praze a kulturním prostorem PRAHA Fórum pro architekturu a média v Brně.

Design: Ľubica Segečová
Kurátorka: Maria Topolčanská

Více informací >
       
0 komentářů
přidat komentář

Související články