Studie na rekonstrukci železničního uzlu v Brně bude až na podzim

Vložil
ČTK
03.05.2017 17:45
Brno

Brno - Dokončení studie proveditelnosti, která posuzuje výhody a nevýhody variant přestavby brněnského železničního uzlu, bude dokončená až v průběhu podzimu. Termín se stále oddaluje, naposledy se hovořilo o konci května. Důvodem je požadavek Výboru Studie proveditelnosti, který chce zpracovat jízdní řády navazujících autobusových spojů ve vybraných železničních uzlech, vypočítat časové úspory či prodlevy a ekonomicky je zhodnotit, řekla ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

Přesný termín zpracování bude známý až ve chvíli, kdy se uzavře již šestý dodatek smlouvy, v němž se upřesní požadavky na doplnění studie, kterou zpracovává společnost Sudop Brno. Při zadání studie se přitom předpokládalo, že by mohla být hotová loni na podzim, aby bylo o výsledcích možné informovat před referendem o poloze nádraží. Občané se v referendu jednoznačně vyslovili pro zachování nádraží v centru, avšak nepřišlo jich tolik, aby byl výsledek závazný.

O poloze nádraží samotná studie nerozhodne, bude pouze podkladem pro definitivní rozhodnutí. Ještě před tím se k ní budou vyjadřovat ministerstvo dopravy, Jihomoravský kraj, Brno a další instituce.

Ve hře je rekonstrukce uzlu s nádražím v centru mírně posunutým proti dnešnímu stavu a s nádražím v odsunuté poloze v místech dnešního nákladního Dolního nádraží. SŽDC předpokládá, že rekonstrukce se posune do takového termínu, že už nebude možné ji platit z evropských peněz současného programovacího období.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
ČTK opět píše nepravdy
Skála P.
04.05.17 07:57
ČTK opět píše nepravdy
DeRon
05.05.17 09:45
zobrazit všechny komentáře

Související články