Vložil
ČTK
03.05.2017 17:45
Brno


zpět na článek
2 komentáře
ČTK opět píše nepravdy
Skála P.
| 04.05.17 07:57
Autor "ČTK" opět dělá z černého bílé. Tvrzení, že: "Občané se v referendu jednoznačně vyslovili pro zachování nádraží v centru, avšak nepřišlo jich tolik, aby byl výsledek závazný.", je přinejmenším silně zavádějící. Proto skutečná data:
Celková účast na referendu 73 156 tj. 23,86% oprávněných voličů
Zákonem požadovaná účast min. 35%.
"PRO" hlasovalo 80,94%, tj. jen 19,30% oprávněných voličů
Zákonný požadavek min. 25%.
Zajímavější je však porovnání, jak hlasovali účastníci voleb:
Celková účast 39,51%
Z toho "PRO" 48,85%
Z toho "PROTI" nebo odmítlo hlasovat, "hlasovalo nohama", 51,25%.
Z výsledků je jasné, že zastánci referenda prohráli. Tedy přesný opak toho, co píše ČTK.
ČTK opět píše nepravdy
DeRon
| 05.05.17 09:45
Na tyto zmanipulované zprávy (nejen ČTK a nádraží) si také nemohu nějak zvyknout, ani nechci. Jestli se nádraží neodsune (k řece = cca 800 m), tak Brno promrhá obrovskou šanci pro svůj budoucí rozvoj. Tuto územní výhodu, v podstatě v samém centru města (aniž by se muselo asanovat rozsáhlejší území a mohlo se budovat v podstatě skoro nezávisle na stávajícím nádraží, které by zatím mohlo fungovat do vybudování nového), nemá snad žádné větší město v Evropě !! Držím odsunu palce
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.