Hotelová rezidence The Julius v Praze

Ubytování inspirované dílem Alfonse Muchy s péčí věnovanou každému detailu

Publisher
Tisková zpráva
11.11.2022 13:15
Hager Electro s.r.o.

Praha si právem udržuje pozici historického skvostu figurujícího na seznamu snad každého současného cestovatele. A v podobě rezidence The Julius nově otevřené v centru města na Senovážném náměstí získává nyní Praha zcela nový koncept moderního ubytování hotelového a apartmánového typu. Kombinace skvělé lokality, historické budovy, citlivě provedené rekonstrukce, promyšleného designového konceptu a veškerých nejnovějších technologií přidá moderním nomádům další zážitek při jejich toulkách stověžatou matkou měst.  

Budova rezidence má za sebou bohatou minulost. Novorenesanční dům „U Bílého koníka“ vznikl v letech 1891-1892 podle návrhu architekta Josefa Blechy. Objekt byl postupně dále rozšířen jak o další patra, tak o budovy v hloubi pozemku. Nejrozsáhlejšími úpravami prošel dům v letech 1921-1923 pod taktovkou architekta Maxe Spielmanna. V této době budovu vlastnila firma C. T. Petzold a využívala ji jako kanceláře a sklady. Uliční trakt byl osazen mansardovou střechou, zvýšeno bylo také východní dvorní křídlo s galerií a přistavěno zcela nové západní křídlo. Počátky společnosti C. T. Petzold a spol. sahají do roku 1892, kdy Karl Herrmann Petzold z Nejdku a Michael Ignaz Knips z Vídně založili veřejnou obchodní společnost, která se zabývala prodejem výrobků nečeských hutí a válcoven plechu a nákupem surovin a polotovarů. Sídlo společnosti bylo nejprve v Nejdku, později ve Vídni a poté v Praze. Od roku 1951 do roku 1991 v budově sídlila ocelářská firma Schoeller - Bleckmann. V 90. letech 20. století prošla budova další významnou rekonstrukcí, při níž byly odstraněny téměř všechny historicky cenné prvky. Památkové ochraně dnes podléhá pouze novorenesanční fasáda směřující do ulice.

Nový začátek se pro budovu začal psát až s přechodem do vlastnické struktury rakouské rodinné společnosti Julius Meinl. „Vytvořili jsme The Julius, protože jsme identifikovali pomyslnou díru na trhu ubytovacích služeb pro moderní cestovatele. Jsme rádi, že jsme první, kdo tento typ ubytování na prvotřídní úrovni v Praze nabízí,“ říká Julius Meinl VI a dodává: “The Julius je rezidencí apartmánového typu nabízející pocit útulnosti domova ve středu velkoměsta.”  Představuje nový koncept krátko – až dlouhodobého rezidenčního designového bydlení, které svým přístupem podtrhuje jedinečnost a výjimečnost lokality, respekt k tradicím a dějinám města. Hosté mají na výběr ze 168 pokojů různých velikostí, ve velmi vysokém standardu provedení a většinou vybavených obývacím prostorem a kuchyní, oddělenou ložnicí a funkční instalací moderních technologií 21. století. Design interiérů s prvky art deco vytvořilo italské architektonické studio Matteo Thun & Partners z Milána. Celosvětově proslulý tým architektů, který je držitelem hned několika nejuznávanějších ocenění, mezi posledními např. Iconic Awards 2022, si investor vybral, aby vnesl do projektu Julius nadhled a nádech světovosti. Jednotícím prvkem pro celý interiér The Julius Prague je inspirace stylem Alfonse Muchy. Barevná škála z jeho děl je přenesena do interiéru a dobu art deco reflektují jak designový funkční nábytek, tak zvolené doplňky. Veškerými interiéry prostupuje příjemná paleta podzimních barev, přírodní materiály a mosazné detaily. Prvotřídní vybavení interiérů podtrhují dřevěné dubové podlahy, moderní koupelny a jemné tkaniny a povlečení. Vše dohromady tvoří elegantní prostor se smyslem pro detail, ve kterém je útulno a stává se svým hostům přirozeně domovem.

Italský designér Matteo Thun, který se svým týmem připravil návrhy interiérů, vysvětluje: “House of Julius Meinl patří k nejznámějším rakouským značkám s historií sahající až do roku 1862. Na podobných projektech se společností Julius Meinl spolupracujeme již 15 let.“ Matteo Thun dále vyzdvihuje: “Teprve důkladná znalost rodinných tradic a historie nám pomohla ve vytvoření celého brandu The Julius, pro který je stěžejní propojení tradic a současného životního stylu. Chtěli jsme přeměnit historický palác v Praze na dočasný domov pro své hosty.” V historické a památkově chráněné části budovy vyniká mistrovské dílo designérky Terezy Drobné. Podle jejího návrhu světově proslulý výrobce křišťálových produktů Preciosa vytvořil 16 m dlouhý lustr. “Při navrhování osvětlení v celé rezidenci jsme měli naprosto volnou ruku. Designéři studia Matteo Thun & Partners vymysleli chic, moderní a rozmanité interiéry. Základním požadavkem bylo přenést genia loci Prahy do konceptu designu interiéru. Rozhodla jsem se proto vnést prvky kubismu do každého světelného prvku. V ručně foukaných a broušených prutech je v novém designu zachycen tento pro Prahu ikonický styl. Skrze světlo je to objevování tvarů a vzorů kubistické Prahy.”

Interiéry rezidence Julius byly designérským týmem řešeny do posledního detailu. Zároveň ale veškeré vybavení slouží jedinému účelu: propojuje luxus a moderní design s technologiemi sloužícími svým hostům k většímu komfortu, pohodlí a spokojenosti. Jedním z kamínků do mozaiky plnící tyto požadavky jsou i vypínače, zásuvky a další elektroinstalační ovládací prvky. Volba padla na kulaté otočné vypínače moderního vzhledu berker R.classic od společnosti Hager. „Tyto robustní vypínače nezastírají svou inspiraci v ikonických klasických otočných vypínačích školy Bauhaus, ale posunují jejich vzhled do třetího tisíciletí,“ vysvětluje Thomas Grund, generální ředitel společnosti Hager v České republice. „Pro interiér rezidence Julius ovšem nepadla volba na žádnou ze standardních barev, ve kterých se vypínače berker R.classic vyrábějí. Do celkového vyladění interiéru bylo potřeba dotvořit i vypínače s bronzovým feelingem. Úkol jako stvořený pro náš zakázkový výrobní program Hager Manufaktura,“ dodává Thomas Grund a pokračuje: „Díky úzké spolupráci s  pražským concept store MONOBRAND sídlícím v Karlíně jsme splnili i nejnáročnější požadavky zákazníka. Museli jsme především vymyslet a namíchat speciální odstín barvy vypínačů, který by reflektoval požadavky designérského týmu na celkové vyladění interiéru. Absolvovali jsme tedy několik koleček návrhů a úprav barevného akcentu a vybírali z celé škály vzorků, než jsme konečně dosáhli kýženého vzhledu,“ objasňuje proces vývoje zakázkových vypínačů Thomas Grund. Ve výsledném vzhledu najdete v interiéru The Julius nejen vypínače a silové zásuvky, ale také veškeré další elektroinstalační prvky moderní elektroinstalace, včetně např. žaluziových spínačů nebo USB zásuvek pro pohodlné nabíjení mobilních telefonů. „Spolupráce na projektu The Julius byla pro nás víc než jen obchodním případem. Protože stejně jako House of Julius Meinl, je i společnost Hager rodinnou firmou, dodnes vlastněnou i řízenou potomky otců zakladatelů. Filozofie našich společností jsou si blízké: úcta k tradicím, pocit zodpovědnosti vůči příštím generacím i silná orientace na zákazníka, protože za poskytované služby de facto ručíte svým jménem,“ zamýšlí se Thomas Grund.            

Ať už na víkend nebo na měsíc i více, svůj pobyt zde si užijí všichni hosté díky volnosti, jakou koncept rezidence The Julius nabízí. Každá rezervace je uzpůsobena požadavkům a přáním hosta od individuálního doručení zásilek, po navržení prohlídky historických pamětihodností. Samozřejmostí je jednoduchý a samoobslužný check-in a check-out, společné prostory pro co-working, fitness centrum nebo bohatá nabídka konferenčních a zasedacích místností. Bistro a restaurace nabízející nejen prémiové produkty House of Julius Meinl jsou nedílnou součástí konceptu a zvou ke gastronomickému zážitku nejen ubytované hosty, ale i všechny kolemjdoucí. Dokonale namíchaný koktejl architektury, promyšleného designu, moderních technologií, udržitelnosti a péče věnované každému detailu slibuje nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo práh rezidence The Julius překročí.

www.hager.cz/vypinac
www.monobrand.cz
www.thejulius.eu
www.juliusmeinlliving.com
www.matteothun.com

1 comment
add comment
Subject
Author
Date
vypínače berker
ivana
11.11.22 02:12
show all comments

Related articles