Dokončení úprav zámeckého nádvoří v Litomyšli se protáhne

Publisher
ČTK
25.08.2014 22:20
Czech Republic

Litomyšl

Litomyšl - Rozsáhlé úpravy zámeckého nádvoří v Litomyšli financované z evropské dotace se protáhnou do příštího roku. Většina z 11 objektů je už opravená a bude v září slavnostně předána radnici. Zbývá ještě dokončit část přístavby piaristické koleje.
    "Práce zdržely nálezy archeologů," uvedl starosta Michal Kortyš. Podle něj však vyplacení dotace není ohroženo, městu byl prodloužen termín ukončení projektu do poloviny příštího roku. Původně mělo být vše hotové do roku 2013.
    Na projekt revitalizace zámeckého návrší město získalo dotaci 400 milionů korun z Integrovaného operačního programu. Další neuznatelné náklady, například vybavení kočárovny nebo apartmánu nad rodným bytem Bedřicha Smetany, a vícepráce musí radnice zaplatit ze svého. Stoprocentní dotace zaplatí opravy a restaurátorské práce prvního nádvoří, pivovaru, konírny, jízdárny, horního nádvoří, kočárovny, stáje, parku, piaristické koleje, piaristického kostela a předzámčí. Evropské peníze město využije také na kulturní a výstavní projekty spojené se zámeckým návrším a na jejich propagaci.
    Radnice plánuje na 14. září slavnostní předání klíčů od 11 objektů od stavební firmy zpět městu. Součástí akce by měly být i komentované prohlídky opravených památek.
0 comments
add comment

Related articles