Address: Czech Republic
Completion:2010 - 12
Area:198 m2
Built Up Area:189 m2
Site Area:2715 m2
Built Up Space:1200 m3


back to article
19 comments
příručka CHKO
JL
| 28.11.12 09:09
Zajímalo by mě, zda jste jako autoři dostali na CHKO pod Karlštejnem do ruky leták, zobrazující správné řešení oken, štítů, střech a podobně. Ve formě komiksu a smajlíků. Už si nepamatuji, jak se paní jmenovala, ale byla velmi urputná, profesí tuším laborantka. Leták zpracovávaly studentky, které byly v Karlštejně na brigádě, tím letákem se řídila výstavba RD v celém Českém ráji.
1*
palmexman
| 28.11.12 09:34
kdo umí ten umí a kdo neumí ten to obhajuje filozofováním v autorské zprávě.
senzace
Pavlik.T
| 28.11.12 10:40
gratuluju.Moc pekny domek s presahem strecha a v tradicnich proporcich a hlavne bez modernich klise.T.P.
zápas s kontextem
Vích
| 28.11.12 10:50
se vine jako červená niť v moderní architektuře. Ne že by mne polopatické regulativy nedráždily, v Praze na střešní krajinu je to snad ještě horší, jediné co památkáři povolují, jsou střešní okna malá a ještě menší, případně největší ateliérová okna. Ale i vím, co je toho příčinou, jsou to velmi nešťastné negativní reakce na nepochopení mnohých stavebníků. Domek je to hezký, ale titanzinek na střechu a interiér jak na Babě v Českém ráji, to je taky pozoruhodná zaťatost a prozrazuje bolestný zápas s pochopením charakteru.
...Vida!...
šakal
| 28.11.12 01:41
...Nechme stranou jisté dispoziční zvláštnosti návrhu - vzhledem k jednoznačným kvalitám nejenom v rovině estetické ale i krajinotvorné bych se tady výjimečně spokojil s jinak běžným a plytkým vysvětlením, že "stavebník to tak chtěl, a tudíž je to asi správně".

Nicméně konfrontace publikovaných výňatků z příručky pro stavění v Českém ráji s výsledkem snažení tvůrců vtipně dokládá platnost přísloví, že: OMEZENÍ DĚLÁ MISTRA!

Bravo!
přeci jen jedna výhrada
Ondřej Zavřel
| 28.11.12 01:35
Dřevěný obklad by měl začínat alespoň 300mm nad terénem. Jinak trpí odstřikující vodou a sněhem a jeho životnost se snižuje.

Jinak se připojuji ke gratulacím. Krásná realizace.

konečně!
šárka
| 28.11.12 08:04
Přestože mám jako obvykle výhrady k životnosti takto použitého dřeva, přece jenom zde mé srdce plesá- konečně vidím na Archiwebu dům, reagující na nerovnost terénu sama sebou, nikoliv tedy jenom nějakým bezradným "podvozkem". Pokud lze při všech omezeních postavit takovýto barák, tak sláva regulacím!
Gratulace majitelům i architektům.
svítidla
havlickovi
| 29.11.12 07:45
Krásná svítidla v prostoru obývacího pokoje s krbem. Prosím o typ a kde sehnat, děkuji!
Krásné!
Janek
| 29.11.12 08:51
Opravdu povedené.
Regulace bez legrace
Adam Dvořáček
| 29.11.12 09:09
Dům se mi velmi líbí pro čisté a moderní zpracování "tradičního", pro citlivé a pokorné zasazení do krajiny. Interiér je samozřejmě otázkou osobního vkusu a "estetického pohodlí" investora, ale bezpochyby nepostrádá originalitu, světlost, prostornost a eleganci. Samotná nutnost existence pravidel je z mého pohledu zřejmá, kdy si stačí položit kontrolní otázku "co by zde stálo, kdyby nebyl investor nijak omezen", nicméně tato stavba je důkazem, že i "nesprávně formulovaná a neodborně prosazovaná pravidla" nedokáží zabránit vzniku výjimečné realizaci.
Havlíčkovi,...
šakal
| 29.11.12 05:37
...jestli jste mínili osvětlovadla, jejichž dvě ramena visí ze společného závěsu přímo nad krbem, tak jde o výrobek firmy Artemide, konkrétně model Tolomeo v provedení závěsném, dvouramenném - tedy po italsku označeno jako "sospensione, due bracci".

...A sehnat? Kdekoliv, kde prodávají produkty značky Artemide.
posuvna stena
pavel
| 04.12.12 09:58
velmi by ma zaujimalo, ako je vyriesena posuvna drevena stena... zvlast ake kovanie je pouzite a detaily... bolo by mozne ich poskytnut?
(chcem nieco podobne na mojom dome :---)
re
filip medek
| 04.12.12 09:20
Pavle, právě jste předvedl vrchol buranství a neúcty k lidské práci a umu.
a-ha... (sakra, ten pan ma asi patent... u-ju-ju, pruser!)
pavel
| 05.12.12 12:59
Uff, tak toto je sila.. "sním, nebo bdím????" (pan Filip, dajte si Ginko... vraj pomaha

PS: skuste mi prosim vysvetlit, co chapete slovom "buranstvo" a "neucta"... vlastne NEMUSITE!

Odpustite majstre, az teraz som si uvedomil, ze to IBA VY, a nikto INY, mate patent na ocelovu tyc osadenu v murovanej stene a na drevenu posuvnu fasadu na kolieskach, pohybujucich sa na ocelovej kolajnicke.. .

A ja blbec, budem musiet hladat kovaca, aby mi taku tyc ukoval, namiesto toho, aby mi niekto dal email na firmu, ktora ju ASI na zaklade VASHO patentu (ako inak) vyrobila.
ehm
laik
| 05.12.12 01:09
pavle, máte pěkného chlapčeka. mohl bych si ho půjčit?
re
filip medek
| 06.12.12 03:28
Pavle,

nejedná se o žádný patent na ocelovou tyč, ale o duševní vlastnivtví autora díla, které se řídí autorským zákonem.

A pojmem buranství a neúcta chápu to, že na internetové diskuzi zvoláte, že si něco podobného chete namontovat na dům a očekáváte, že vám autor zdarma poskytne výkresy a kontakt na realizační firmu, se kterou má výrobní dokumentaci doladěnou do podoby, kterou vidíte.
jen tak k zamyšlení...
jeanette
| 06.12.12 06:56
Jeden významný český architekt řekl, že s architekturou to jde do desíti k pěti od té doby, co někdo vymyslel patenty a autorská práva...
na toto nemam... vzdavam to.. ;-)
pavel
| 06.12.12 07:08
pane Filipe, Filipe... spatky na stromy... kto chcel vykresy? Na take cosi potrebuje vykres iba neuspesny absolvent VS... stacia mi fotky aby som si urobil predstavu a email na firmu, ktora vyraba kovove polotovary... pochybujem, ze ONA bude mat svetovy patent na kus zeleza, alebo sa domnievate opak????
Re: buranstvo.. co taky Havlickovci.. tym sa pacili lampy.. su aj oni burani, ze chcu take iste? A "sakal" im bez problemu odpovedal... Podla vas je buranstvo, ze ludia chcu mat podobne zahradne trpasliky ako iny ludia? Na taky nazor fakt nemam argument....

Ale chapem, ze vy nechapete... co uz, zivot je k niektorym jedincom kruty...

Na slovensku mame organizaciu zvanu SOZA (k zisteniu o co ide pouzite google a vy mi svojim prejavom pripominate jej byvaleho sefa... velmi nestastny pripad dusevneho upadku (bez urazky)

Autorske prava su fajn, ale este raz opakujem, nemate patent na TYC.. tak skuste uvazovat ako architekturu posunut vpred a nie ako ju brzdit. hoc aj takymto nazorom. (dakujem Jeantte za nepriamu podporu... open mind)

to: laik - vasu poznamku povazujem za dost uchylnu.. deti sa nepoziciavaju, navstivte lekara-ASAP! Ale ak by ste sa zaujimal o akykolvek konstrukcny prvok napr. mojho domceka, tak nemam problem sa s nim podelit, pretoze som presvedceny, ze iba zdielanim vedomosti sa ludstvo obohacuje a posuva vpred. Ale chapem, ze pre istu skupinu jedincov to moze byt sokujuci pristup
... jen tak z hor
Aleš Jílek
| 13.12.12 10:42
Je to současné? ... Ano ... jde to dál, je to nadčasové! Respektuje to svůj včerejšek, dnešek to prožívá a zítra to nebude muset vysvětlovat proč. A regulace? Na druhou z misky vah položit svobodu projevu. Co převáží? Je to stejné jako položit na jednu zodpovědnost a pokoru architekta a na druhou jeho osobní ego a sebezviditelnění. Věřím, že sto let nepřeváží tisíciletí, byť by mělo k dispozici sebevíce technicky dokonalých podpůrných prostředků. Miluji krajinu, kterou vytvořili naši předci, protože je mým domovem, a protože ji vytvořili poctivě a v pravdě každodenních radostí a strastí. Škoda, že je stále spousta těch, kteří to nechápou, stydí se a plivou na to. Zřejmě mají pocit, že nakonec všichni nastoupíme a někam se přemístíme. Nebo jen příjdeme o své kořeny? ... Za sebe říkám: Děkuji, nechci! Já chci žit v malebné krajině, prosté, čisté a lidské. Chci více takových pokorných činů k našemu domovu jako je tento.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Stempel & Tesař architekti