Industriálně laděný byt se nachází v novostavbě developerského projektu. S komplikovanou dispozicí se architektka vypořádala díky atypovému řešení většiny interiérových prvků – celkem pro byt navrhla 44 atypů, které doplnila o pár ikonických designových kousků převážně z 50. let minulého století.
Rezidenční byt se rozkládá na ploše 85 m² a k němu ještě náleží padesátimetrová terasa s překrásným výhledem. Výtahem se můžete svést přímo do bytu.
Architektka se k zakázce dostala relativně včas, a tak se jí podařilo zrušit dodávku všech standardů pro vybavení bytu, které prodejce nabízel. Z hlediska celého konceptu interiéru byly všechny standardy nežádoucí.
„Je pro mě tolik nepochopitelné, proč u nás stále většina novostaveb bytových domů doslova srší nevkusem.“Nevyhnuli jsme se drobným stavebním úpravám (rozvody elektroinstalací, úpravy velikosti stavebních otvorů, rozvody vody a odpadů, drobné přizdívky atd.). Prvním krokem bylo odstranění sádrových omítek na stropech obytných místností a na stěnách v kuchyni. Odkryté betonové prefa dílce dávají celkové atmosféře bytu na jakési surovosti a podtrhují industriální charakter návrhu.
Na podlahách jsou v celém prostoru industriální cementové stěrky. Prosklené dveře v ocelových rámech jsou vyrobeny na zakázku dle autorského návrhu architektky a plné dveře se skrytou zárubní na sebe naopak nemají strhávat pozornost, na stěnách se téměř ztrácí. Celý interiér architektka dotahovala do sebemenších doplňků a dekorací od návrhu polštářů až po výběr zeleně, povlečení nebo ručníků.
Majitel bytu architektce zcela důvěřoval a pro navrhování interiéru dostala téměř absolutní svobodu. Jediným omezením byl rozpočet.
„Nevím proč, ale nejlépe se mi navrhují interiéry pro muže, ať už byty nebo kanceláře.“
Formafatal