Visiting Editors #9 - Davide Tommaso Ferrando

The Editorial Practice of Everyday Life

Pořadatel
Galerie VI PER

Místo konání
Vítkova 2, Karlín, Praha

Začátek
čt 31.1.2019 19:00

Odkaz
https://www.facebook ...
Přednášky

Praha

KarlínVložil
Tisková zpráva
Ve čtvrtek 31. ledna 2019 v 19:00 hodin se v pražské galerii VI PER a v pátek 1. února 2019 v 19:00 hodin se v brněnském prostoru 4AM uskuteční přednáška kritika architektury Davide Tommaso Ferrando.

Náš každodenní vztah k přenosu poznání radikálně změnily současné možnosti pro (téměř) kohokoliv získat volný a okamžitý přístup k nástrojům produkce a konzumace digitálních obsahů.
Používání internetu a sociálních sítí se tím transformuje na nový druh editorské praxe. V hluboce komodifikovaném mediálním prostředí charakterizovaném povrchním vnímáním, informačním přetížením, deficitem pozornosti, bublinami filtrů a neustálým zrychlováním, je editorským úkolem hacknutí existujících komunikačních technologií, hledání puklin, které mezi nimi existují, a nalézání nových protokolů schopných vytěžit jejich potenciál pro utváření kritického diskursu. Pokud ji budeme vnímat takto, editorská práce uniká disciplinárním hranicím a technologickým omezením a přenastavuje se do každodenní transmediální praxe.
Davide Tommaso Ferrando je kritik architektury, badatel a kurátor se zaměřením na průsečíky mezi architekturou, městem a médii. Vede redakci 011+ a Viceversa, v současnosti je postdoktorandem na Katedře teorie architektury University v Innsbrucku.
Veřejný vzdělávací program Visiting Editors je projektem platformy Fake Cities True Stories ve spolupráci s Galerií VI PER v Praze a kulturním prostorem PRAHA Fórum pro architekturu a média v Brně.

Kurátorka: Maria Topolčanská

Facebooková událost >
0 komentářů
přidat komentář

Související články