Tišnov chystá architektonickou soutěž na rekonstrukci náměstí

Vložil
ČTK
31.07.2013 22:00
Tišnov (Brněnsko) - V Tišnově na Brněnsku budou v následujících letech kompletně rekonstruovat historické náměstí Míru. Městská rada v minulých dnech schválila záměr na vyhlášení architektonicko-urbanistické soutěže, z níž má vzejít budoucí vzhled náměstí. Vítěz příští rok vypracuje projektovou dokumentaci, uvedla v tiskové zprávě asistentka starosty Renáta Koupilová.

    Přípravný tým by měl vypracovat podklady pro soutěž do konce roku. "Cílem projektu je celková revitalizace a regenerace městského centra, kterému chceme vrátit jeho původní funkci historického a kulturního jádra města. Na náměstí sídlí také historická budova radnice," uvedla Koupilová.
    Starosta Jan Schneider upozornil, že současný stav dláždění, mobiliáře a zeleně neodpovídají potřebám obyvatel ani reprezentaci města.
    Rekonstrukce náměstí Míru je v Tišnově dlouholetým tématem. V rámci Národní architektonické soutěže o cenu Petra Parléře vzniklo v roce 2007 dokonce několik studií, které navrhovaly novou podobu centra města.
    Tišnov se snaží modernizovat i další části města. Letos začíná rekonstrukce koupaliště, začalo fungovat opravené a digitalizované kino a desítky milionů jdou do přístavby základní školy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články