Tišnov připravuje zadání soutěže na proměnu náměstí Míru

Vložil
ČTK
07.07.2019 09:10
Tišnov - Vedení Tišnova na Brněnsku připravuje zadání pro architektonickou soutěž, z níž má vzejít vítězný návrh na budoucí podobu náměstí Míru. Vypíše ji v září. Cílem je vytvořit z velké plochy v centru města místo příjemné pro setkávání lidí, případně i pro menší kulturní akce, které bude poskytovat v parných dnech dostatek stínu a doprava zde nebude tolik rušivým prvkem jako dosud, řekl ČTK místostarosta Karel Souček (ODS). Pokud příprava půjde dobře, mohlo by se stavět v roce 2022.


"Dopravu chceme na náměstí zklidnit a nově se vyřeší parkování. Zachovaná zůstane památkově chráněná kašna a vzhledem ke klimatickým změnám chceme na náměstí i stromy a dostatek zeleně, aby na něm bylo příjemně. Jednou z idejí je umístit na náměstí i malý amfiteátr, kde by se mohly konat menší kulturní akce," řekl Souček.

Návrhy architektonických kanceláří vyhodnotí komise složená z odborníků a zástupců města v první polovině příštího roku. "Poté bude zhruba rok a půl trvat projektová příprava," uvedl Souček.

Proměna náměstí v příjemnější prostor pro občany desetitisícového města byla jedním z cílů současného starosty Jiřího Dospíšila (MOST), když se jím stal poprvé před pěti lety. Na svažujícím se náměstí je novorenesanční budova radnice, blízko ní gotický kostel svatého Václava. Stojí na něm také téměř 100 let stará funkcionalistická budova sloužící dnes Komerční bance, z předválečné doby je i budova pošty.
0 komentářů
přidat komentář

Související články