Superstudio 2018 - výzva k registraci

Zdroj
Superstudiocontest
Vložil
Tisková zpráva
26.01.2018 19:35
Poprvé v osmileté historii architektonicko-urbanistické ideové soutěže Superstudio se budou moci zapojit také studenti slovenských vysokých škol. První kolo plánované na 2. - 3. 3. 2018 totiž kromě tradičních českých měst (Praha, Brno, Liberec, Ostrava) bude hostit také Bratislava a Košice. Finále proběhne 10. 3. 2018 v Bratislavě.
Online registrace se otevírá 12. února 2018 na stránkách soutěže
.
Superstudio od svých začátků podněcuje kritické myšlení o tématech architektury a současných měst s celospolečenským přesahem. Koncept soutěže definuje především striktní časový limit 24 hodin pro vypracování zadání, které je odtajněno v rámci prvního kola. Ihned poté následuje prezentace projektů před odbornou porotou. Nejlepší týmy z jednotlivých měst se setkají ve veřejném finále, kde se rozhodne o celkových vítězích.
Díky expanzi soutěže do zahraničí tak letos poprvé první kolo proběhne na akademické půdě všech vysokých škol s výukou architektury na území Česka a Slovenska. Uskuteční se 2. – 3. 3. 2018 na vysokých školách v Praze, Bratislavě, Brně, Liberci, Ostravě a Košicích a nejlepší týmy z něj postoupí do česko-slovenského finále konaného 10. 3. 2018 v Bratislavě. Registrace dvou až tříčlenných týmů složených ze studentů bez ohledu na obor či ročník studia se otevírají 12. 2. na webových stránkách soutěže. Vítězové si mezi sebou rozdělí rekordní peněžní částku ve výši 50 000 korun a další ceny.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články