Superstudio 2017 - výzva k účasti

7. ročník unikátní architektonické soutěže pro studenty

Zdroj
Superstudio
Vložil
Tisková zpráva
13.02.2017 09:30
V březnu letošního roku proběhne už sedmý ročník celorepublikové ideové soutěže SUPERSTUDIO, ze které si vítězové odnesou mimo jiné odměnu ve výši 30 000,- Kč. Soutěž je otevřena pro všechny studenty vysokých škol bez ohledu na obor a ročník. Finálový večer je přístupný veřejnosti.  

Koncept soutěže se zakládá na striktním časovém limitu 24 hodin, během nichž dvou až tříčlenné týmy hledají nejlepší řešení jednotného zadání se vztahem k aktuálním architektonicko-urbanistickým tématům. Ihned poté následuje tříminutová prezentace před odbornou porotou, ve které zasedají významné osobnosti architektonické scény. První kolo bude zahájeno 3. března 2017 na akademické půdě ve všech městech s výukou architektury – v Praze, Brně, Ostravě a Liberci. Z každého města postoupí tři nejlepší týmy do finále, které se koná o týden později v sobotu 11. března 2017 v pražském industriálním Studiu ALTA. Na finálový večer je zvána také veřejnost. Týmy se registrují od 13. února 2017 prostřednictvím formuláře na webových stránkách soutěže.

Superstudio je týmová ideová soutěž pro studenty architektury bez ohledu na ročník či školu. Odehrává se nonstop během 24 hodin, přičemž téma se účastníci dozvídají až při zahájení soutěže. Soutěž pochází z Austrálie, kde je pořádána organizací SONA, a v ČR probíhá po dohodě a se souhlasem původních organizátorů. Superstudio se koná na akademické půdě ve všech městech s výukou architektury (Praha, Brno, Ostrava, Liberec). Zúčastnit se může bezplatně kdokoli, kdo v době konání studuje v ČR. Závěrečné prezentace jsou, pokud možno, přístupné veřejnosti. 


Kdo se může zúčastnit
?

Vysokoškolský student bez ohledu na ročník, obor studia či školu.

Soutěží dvou-tříčlenné týmy jakéhokoli složení. 

Účast je zdarma.

24 hodin

Téma soutěže je jednotné a od okamžiku zadání mají týmy 24 hodin na jeho zpracování.

Prezentace a podmínky


Po uplynutí 24 hodin týmy odevzdají prezentaci a průvodní zprávu (~100 slov), čímž autoři souhlasí s případnou další prezentací svých prací.
Poté svůj návrh odprezentují před porotou v omezeném formátu (PPT/PDF, ideálně ve formátu 4:3, maximálně 10 snímků, maximálně 200 vteřin). Je možné prezentovat i jediný snímek po dobu 50 vteřin a skončit.
Mimo formát výsledné prezentace není tvorba jakkoli omezena.
Po odprezentování všech týmů porota vyhlásí vítěze.

Druhé kolo

Z každého města postupují první tři týmy* do druhého kola, které se odehraje živě v prostoru Praha v Brně. Postupující týmy budou mít k dispozici čas mezi prvním a druhým kolem na případné dopracování svých prezentací a textu podle svého uvážení. Formát prezentace se nemění. Finální projekty bude posuzovat přímo na místě odborná porota, která určí absolutní vítěze. 
*V případě nízkého počtu účastníků může porota rozhodnout, že postoupí méně týmů.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články