Superstudio 2017 - slavnostní vyhlášení

Zdroj
Superstudio Contest
Vložil
Tisková zpráva
18.03.2017 12:00
Ocenění studenti v soutěži Superstudio budou mít realizaci: reSITE pavilon

Sedmý ročník celorepublikové architektonicko-urbanistické soutěže pro studenty SUPERSTUDIO zná své vítěze. Na finálovém večeru 11. 3. 2017 v pražském studiu ALTA je vybrala odborná porota ze 14 týmů, které postoupily z lokálních kol v Praze, Ostravě, Liberci a Brně. Nejlepší návrh jednotného zadání pop-up pavilonu v centru Prahy pro organizaci reSITE, pořádající mezinárodní konferenci, se navíc poprvé v historii soutěže dočká fyzické realizace.


Letos se lokálních kol konaných 3. 3. 2017 zúčastnil rekordní počet 68 týmů z celé republiky, které během striktního časového limitu 24 hodin řešily jednotný úkol. Zadání soutěže vzniklo ve spolupráci s mezinárodní architektonickou platformou reSITE, pro niž měly dvou až tříčlenné týmy vypracovat projekt dočasného pavilonu na v současnosti nevyužívaném pozemku v centru Prahy. Velmi konkrétní zadání doporučovalo práci s šesti dopravními kontejnery pro vytvoření živého veřejného prostoru s řadou obchodů, barem a přednáškovým prostorem. Studenti úkol řešili s velmi rozdílnými přístupy, vznikl dokonce návrh šedesátimetrové věže vysílající signál wifi na určitá místa nebo nápad použít místo kontejnerů autobusy společnosti Student Agency, s jehož majitelem studenti dokonce vyjednali spolupráci.

Lokální poroty v zastoupení architektů, umělců a akademiků vybraly 14 nejlepších týmů, které měly dalších sedm dní na dopracování svých návrhů. Ty nakonec prezentovaly v přísném limitu 200 vteřin před finálovou porotou ve složení Jan Šépka, Lenka Burgerová a Igor Kovačević, které doplnil zakladatel reSITE Martin Barry, programový ředitel reSITE Osamu Okamura a zástupce budoucího provozovatele pavilonu Jakub Hradílek z Aerofilms. Porota po dlouhém rozhodování udělila 2 čestná uznání a 3 hlavní ceny, mezi které rozdělila finanční odměnu 30 000 Kč  a vstupenky na reSITE. Jako vítěze určila tým z Fakulty architektury VUT v Brně ve složení Barbora Juríčková a Oliver Kažimír, který se o finanční odměnu rozdělil s dvojicí Lucie Červená a Nikola Karabcová na druhém místě. Na finální podobě návrhu pavilonu budou studenti pracovat za asistence profesionálních architektů.

Pop-up pavilon bude realizován jako součást projektu Shared Cities: Creative Momentum. Jeho cílem je zlepšit kvalitu života v evropských městech. Zkoumá různé pohledy na sdílení a tvorbu města, a přitom objevuje nové možnosti obývání našich měst.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články