Jičín vypsal architektonickou soutěž na odpočinkovou zónu Cidlina

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
07.03.2019 20:30
Jičín

Jičín - Město Jičín vypsalo architektonicko-krajinářskou soutěž na podobu odpočinkové zóny Cidlina. Architekti mohou návrhy podávat do 31. května. Vítěz by měl pro město zpracovat i všechny stupně projektové dokumentace. Náklady na soutěž a na zpracování projektové dokumentace město odhaduje téměř na čtyři miliony korun. Náklady na vlastní vybudování odpočinková zóny o rozloze kolem 7,5 hektaru město odhaduje na 40 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Jan Jireš.


O podobě zóny radnice v minulých měsících vedla různými formami diskusi s obyvateli města. "Součástí zadávacích podmínek architektonické soutěže jsou i všechny názory občanů, včetně anonymizovaných příspěvků na sociálních sítích. Nechybí ani kompletní zvukový záznam a textový výtah ze setkání, které se uskutečnilo v lednu v Biografu Český ráj," uvedl Jireš.

Dokumentace pro stavbu zóny by mohla být hotová do konce roku 2021. Následně by se mohlo začít se samotnou stavbou.

Zóna má vzniknout na dosud nevyužívaném území mezi sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou. "Lokalita je připravená, město již v zóně vykoupilo potřebné pozemky a s firmou ČEZ jsme vyjednali přemístění vedení vysokého napětí," řekl dříve místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Přeměna lokality by měla být postupná a trvat by měla několik let. V zóně Cidlina by měly vzniknout například vycházková trasa a park, prostor pro sportovní aktivity, odpočinková místa, grilovací koutky, herní místa pro děti či tratě pro in-line bruslení.

Do budoucna město počítá s propojením dvou ulic na protilehlých stranách zóny. Výstavba komunikací pro automobilový provoz zatím v plánovaném čtyřicetimilionovém rozpočtu zahrnuta není.

Architektonické soutěže město v minulých letech uspořádalo na podobu mateřské školy Máj a na přeměnu bývalých kasáren na obytnou čtvrť. Právě příprava areálu kasáren pro novou výstavbu patří mezi současné priority města. Náklady na vybudování infrastruktury v lokalitě město odhaduje na 200 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články