Jičín vypíše architektonickou soutěž na odpočinkovou zónu Cidlina

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
28.01.2019 11:30
Jičín

Jičín - Město Jičín hodlá v březnu vypsat architektonicko-krajinářskou soutěž na podobu odpočinkové zóny Cidlina. Vítěz by měl pro město zpracovat i všechny stupně projektové dokumentace. Náklady na soutěž a na zpracování projektové dokumentace město odhaduje téměř na čtyři miliony korun. Vítěz architektonické soutěže by mohl být znám v polovině letošního roku. Dokumentace by mohla být hotová do konce roku 2021. Následně by se mohlo začít se samotnou stavbou, řekli dnes představitelé města novinářům.


Náklady na vlastní vybudování odpočinková zóny o rozloze kolem 7,5 hektaru město odhaduje na 40 milionů korun. Vzniknout by měla na dosud nevyužívaném území mezi jičínským sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou. "Lokalita je připravená, město již v zóně vykoupilo potřebné pozemky a s firmou ČEZ jsme vyjednali přemístění vedení vysokého napětí," řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Přeměna lokality by měla být postupná a trvat by měla několik let. "V zóně Cidlina by měly vzniknout například vycházková trasa a park, prostor pro sportovní aktivity, odpočinková místa, grilovací koutky, herní místa pro děti či tratě pro in-line bruslení," řekl mluvčí radnice Jan Jireš.

Do budoucna město v zóně počítá s propojením dvou ulic na protilehlých stranách zóny. Výstavba komunikací pro automobilový provoz zatím v plánovaném čtyřicetimilionovém rozpočtu zahrnuta není.

Architektonické soutěže město v minulých letech uspořádalo na podobu mateřské školy Máj a na přeměnu bývalých kasáren na novou obytnou čtvrť. Právě příprava areálu kasáren pro novou výstavbu patří mezi současné priority města. Náklady na vybudování infrastruktury v lokalitě město odhaduje na 200 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články