TAK ZNÁMÉ A PŘESTO ÚPLNĚ JINÉ. TIERRAS OD MUTINY.

Vložil
Tisková zpráva
24. 06. 2014 07:10


Vybavíte si takový ten moment, kdy jste vstoupili do místnosti nebo se třeba jen dotkli zdi, která ve vás vyvolala pocit něčeho, co už dávno znáte, co je vám blízké a důvěrné, a přitom jste stáli tváří v tvář zcela nové realitě? Tak přesně s tímto kouzlem „známého a přitom úplně nového“ pracuje světoznámá španělská designérka Patricia Urquiola v nové kolekci Tierras od Mutiny. Poprvé byla představena v dubnu v Miláně a na první oficiální fotografie produktů si musíme počkat až na konec září 2014.Hlavní inspirací kolekce se stal proces sedimentace, který čerpá ze staletími prověřených zkušeností středomořských řemeslníků. Kolekce pracuje s osmi typy lávového kamene, terakoty a jílu a využívá všech jejich nuancí, detailů, zvláštností. Všechny materiály jsou používány tak, aby obohatili a zjemnili  černý základ z recyklované keramiky, která občas prosvítá na povrch.

Hodně tvůrců o svých kolekcí říká, že jsou dynamické. U Tierras se na to upozorňovat nemusí. Tato kolekce ze sebe dynamiku, tvárnost a energii vyzařuje i při použití jen několika málo produktů. Ty jsou navrženy ve velkých formátech. Mají nepravidelné tvary i povrchy a vytvoříte s nimi jedinečné a originální kompozice v kontrastních barvách.

Dlouho jsem hledala opravdový a na dotyk příjemný materiál, který by nepředstíral, že je něčím jiným. Hledala jsem něco, co bude působit teple, příjemně a bude vyzývat k tomu, abyste se toho dotkli “, říká o své kolekci Patricia Urquiola. „Chtěla jsem, aby kolekce patřila stoprocentně do současnosti, ale přitom čerpala z prověřených zkušeností a dějin keramiky. Výsledek je pro mne návratem ke kořenům a návratem domů, který je důvěrně známý i přesto, že jsme v něm poprvé.“

Na prezentaci kolekce Tierras se byl podívat Tomáš Bartošík z firmy Archtiles, která ji bude mít ve své nabídce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články