Stavební pouzdra v moderním designu

Vložil
Tisková zpráva
03.05.2017 08:50
J.A.P. spol. s r.o.

V oblasti dveřních systémů se stále více prosazují jednoduché a hladké linie, minimalistický vzhled a designová čistota. Tomu odpovídá i trend mizejících zárubní, který se uplatňuje i v případě dveří zasouvajících se do stavebního pouzdra, jejichž bezobložková provedení postupně nahrazují tradiční varianty s dřevěnou obložkou.  
 
Pouzdro NORMA UNIBOX pro uzavírání dvou místností vedle sebe
Posuvné dveře do pouzdra jsou dveřním systémem, který přináší totální úsporu místa, bezbariérovost a umožňuje variabilitu propojení interiéru. "Stavební pouzdra jsou určena pro sádrokartonovou i zděnou příčku, ve variantě pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře a problémem nejsou ani atypické rozměry," uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P, českého výrobce designových dveřních systémů a dodává: "Do konvenčních interiérů jsou využívány modely s klasickou obložkou, v moderních interiérech postupně převládá bezobložkové řešení."
 
Pouzdro LATENTE srovná obložku do jedné linie s příčkou
Tradiční pouzdra s obložkou prezentuje řada NORMA, ve které najdeme nejen variantu STANDARD určenou pro jednokřídlé dveře a variantu KOMFORT, určenou pro dveře dvoukřídlé, ale také typ PARALLEL, který umožňuje zasouvání dvou křídel paralelně za sebe v synchronizovaném pohybu. Unikátním řešením zejména k rekonstrukci panelových bytů je pouzdro NORMA UNIBOX, kdy se dvoje dveře zasouvají do jednoho pouzdra, což je ideální řešení pro oddělení dvou sousedících místností - například koupelny a toalety.

Variantou, kdy je tradiční dřevěná zárubeň srovnána do jedné linie se zdí, je stavební pouzdro LATENTE.

Stavební pouzdra bez obložky

Absolutně bezobložkovým řešením pouzdra je designový model AKTIVE. Jeho konstrukce je přizpůsobena tak, aby vytvářela pouze hranu průchozího otvoru a mohla být skryta pod finální povrchovou úpravou příčky, tedy pod malbou či tapetou. Dveřní křídlo tak tvoří s příčkou jednu rovinu. Pro svou designovou čistotu je model AKTIVE ideální pro minimalisticky laděné interiéry.
Variantou bezobložkového pouzdra s designovým orámováním je model EMOTIVE. Klasická zárubeň není použita, průchozí otvor chrání subtilní 17 mm široký hliníkový rámeček, který nejen brání mechanickému poškození dveřního průchodu, ale zároveň plní funkci designovou.

bezobložkový systém AKTIVE pro dveře
otočné i posuvné
pouzdro EMOTIVE s tenkým
hliníkovým rámečkem

Je-li potřeba v jediném prostoru umístit vedle sebe dveře posuvné i otočné, není problém doladit do jednotného vzhledu i jejich zárubeň. Bezobložkové řešení v podobě skrytých zárubní AKTIVE a EMOTIVE přináší minimalistickou podobu i pro dveře otočné.

Více na www.stavebnipouzdro.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články