Když domu vládne onyx a nadčasové sklo

Vložil
Tisková zpráva
10.12.2018 16:00
J.A.P. spol. s r.o.

Dvoupatrový rodinný dům v nové zástavbě Kroměříže je plný denního světla a světlých barev. Jeho moderní interiér naplno ovládlo sklo a onyxový kámen.


Kompaktně vyhlížející stavbu tvoří dvě samostatné hmoty - obytná část a garáž, která přiléhá k domu, ale má vlastní základy a od schránky domu je oddilatovaná. Na střeše garáže je umístěna terasa lemovaná nerezovým zábradlím se skleněnou výplní z dílny českého výrobce J.A.P. "Zábradlí z čirého kaleného skla float a nerezovými sloupky přesně odpovídalo našim představám o moderním vzhledu domu," uvádí majitel. A právě nadčasové sklo bylo stěžejním materiálem pro interiér.

betonové schodiště se skleněným točitým zábradlím
Centrálnímu obytnému prostoru domu vévodí betonové schodiště s nášlapy z běleného dubu a se skleněným točitým zábradlím. Sklem, dotvářejícím funkcionalistický styl celé stavby, jsou opláštěny také interiérové dveře, které jsou ve dveřním kompletu se skrytými zárubněmi EMOTIVE s minimalistickým hliníkovým páskem lemujícím dveřní průchod. "Majitelé si pro svůj rodinný dům zvolili dveře MASTER DOOR ve dvou provedeních jejich povrchu, z bíle lakovaného čirého skla a ze surové MDF desky, která umožňuje nanesení stěrky či tapety," říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., která na stavbu dodávala nejen dveře MASTER DOOR, skryté zárubně EMOTIVE a venkovní nerezové zábradlí, ale také posuvný systém PREMIUM s dveřmi STRONG. 

dveře MASTER DOOR s bílým lakovaným sklem na svém povrchu
dveřní křídlo STRONG s hliníkovým rámem a tónovaným sklem planibel

Atypické řešení posuvných dveří

 Vstupu do kuchyně dominuje netradiční onyxová stěna s možností podsvícení. "Podobnou stěnu jsem viděl kdysi při návštěvě vily Tugendhat a byl jsem přesvědčen, že to je sen, který si nesplním. O to větší z ní mám dnes radost," uvádí majitel. Onyxová stěna navíc neslouží pouze jako dekorativní prvek, ale do prostoru za ní zajíždí velkoformátové posuvné dveře STRONG v hliníkovém rámu a s tónovaným sklem planibel. "Obě posuvná křídla mají rozměr 260 cm na výšku a 140 cm na šířku a jsou zasazena do posuvného systému PREMIUM, který je dvoukolejnicový a kotvený ve stropě, takže jeho mechanismus zůstává skrytý pod stropním podhledem," doplňuje Petr Paksi.

podsvícená onyxová stěna s dveřmi STRONG v posuvu PREMIUM

Majitel onyx využil i jako fixní příčku v sauně integrované do koupelny v prvním patře, a přitom netradičně využil hliníkové profily skrytých zárubní EMOTIVE coby ohraničující rám kamene. "Je vidět, že náš systém skrytých zárubní nemusí sloužit jenom dveřím, ale má mnohem variabilnější využití," dodává s úsměvem na závěr Petr Paksi z J.A.P.

www.dvere-jap.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články