Nerezové zábradlí – opora i ozdoba

Vložil
Tisková zpráva
10.10.2018 07:00
J.A.P. spol. s r.o.

Zábradlí z nerezu od českého výrobce J.A.P. potěší nejen svým moderním vzhledem a odolností, ale také svojí rozmanitostí. Může mít totiž mnoho podob díky řadě kombinací tvaru sloupků, výplní, madel i kotevních puků. Je určeno pro betonová i montovaná schodiště, balkóny i balustrády.

celoskleněné zábradlí s nerezovým madlem

Materiál zábradlí

Zábradlí je vyrobeno z vysoce kvalitní nerezové oceli s označením AISI 304 a 316, která odolává i extrémním podmínkám. Je proto možné ho využít i v exteriéru. "Nerezová ocel AISI 304 je austenitická chromniklová ocel odolná vůči vodě, vodní páře, vlhkosti, jedlým i slabým organickým a anorganickým kyselinám. Není vhodné ji však využívat v agresivním prostředí např. v bazénech," vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., která se výrobou zábradlí zabývá, a pokračuje: "U druhého typu oceli s označením AISI 316 jde o austenitickou chromniklmolybdenovou ocel, která je navíc díky zvýšenému obsahu molybdenu více odolná vůči korozi, všem druhům solných, organických a anorganických kyselin a rozpouštědel."

Typy sloupků

nerezové zábradlí s lanky, kulatými sloupky a dřevěným madlem
Sloupky zábradlí jsou v plochém, kulatém nebo hranatém provedení. Průměr kulatého sloupku je 42 mm, hranatý sloupek tvoří nerezový hranol o šíři 40 mm a plochý sloupek je tvořen dvěma nerezovými pásovinami o šířce 40 mm a tloušťce 8 mm. V případě kotvení ze shora může být sloupek vysoký od 950 do 1000 mm, v případě kotvení z boku od 1150 do 1200 mm.

Výplň zábradlí

Výplň zábradlí může být lanková, prutová nebo skleněná. "Nerezová lanka mají průměr 5 mm a působí vzdušným, jednoduchým dojmem. Nerezové pruty o průměru 10 nebo 12 mm umožňují zábradlí velkou variabilitu - lze je umístit do vodorovné i svislé polohy. Skleněná výplň zábradlí je tvořena kaleným sklem o síle 12 nebo 16 mm a nabízí vysoce estetické řešení - všechny komponenty jsou maximálně jednoduché, aby nerušily designovou čistotu skla," upřesňuje Petr Paksi.

Typy madel

V nabídce jsou madla nerezová a dřevěná. V případě dřeva se nejčastěji jedná o buk, ale lze zvolit i jasan, javor, dub nebo ořech. Madla mohou mít maximální délku 5 metrů a lze je kotvit v ose i mimo osu sloupků.

celoskleněné zábradlí s dřevěným madlem
nerezové zábradlí s pruty, hranatými sloupky a nerezovým madlem
     
www.zabradli-jap.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články