Zprovoznění jičínského kina se zpožďuje, možná se otevře v červnu

Zdroj
Tomáš Kučera
Vložil
ČTK
15.05.2018 08:20
Jičín

Projektový ateliér David, s. r. o.
Jičín - Zrekonstruovaný Biograf Český ráj v Jičíně by mohl být otevřen veřejnosti v polovině června. Oprava kina, která začala loni na jaře, nabírá skluz. Oproti původnímu odhadu se zvýšila i cena díla, řekl ČTK mluvčí radnice Jan Jireš. "Teď se hovoří nejčastěji o 14. červnu, ale termín není ještě definitivní, tak na 90 procent," řekl.

Ještě před měsícem radnice hovořila o zprovoznění ke konci května. Kolaudace je naplánovaná na 21. května. "Bude se to odvíjet od toho, jak dopadne kolaudace," řekl Jireš.

Rada města na svém posledním zasedání schválila další peníze do oprav kina. Objevily se vícepráce, které původní projektová dokumentace nemohla předpokládat, uvedl Jireš. Cena vzrostla asi o půl milionů korun na současných 39,7 milionu korun bez DPH. Rekonstrukce se prodraží například kvůli úpravě dodávky audiovizuální techniky či změně v poplachových a zabezpečovacích systémech. Cena se kvůli neočekávaným stavebním úpravám z původních 35,4 milionu korun bez DPH zvedla už několikrát.

Také termín zprovoznění kina se víckrát posunul. Důvodem bylo v minulosti třeba to, že město proti původnímu záměru dalo opravit i sociální zařízení v prvním nadzemním podlaží, pořídilo novou konstrukci plátna a opon a pohodlnější křesla. Kvůli chladnému počasí se zdržela také úprava fasády.

Oprava kina je současným největší investičním projektem sedmnáctitisícového města. Zrekonstruovaná budova se má svým vzhledem přiblížit původní podobě z 20. let 20. století. Vzhled objektu po druhé světové válce narušila řada necitlivých zásahů a přístaveb. Po rekonstrukci by se měla kapacita sálu snížit z 310 na 185 sedadel. Promítací kabina se přesune a foyer se rozšíří i do patra. Projekt počítá také s úpravou okolních veřejných prostor a s rozšířením parkoviště.

Na půdě biografu byla letos uložena časová kapsle vytvořena z vodovodní armatury, která obsahuje poselství příštím generacím. Je v ní třeba flash disk s kompletní dokumentací kina, výtisky Jičínského zpravodaje, vybrané tiskové zprávy města i turistické známky.

Biograf Český ráj byl před rekonstrukcí nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v hradeckém kraji. Roční návštěvnost byla přes 30.000 lidí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články