Územní plán jižní Moravy se bude veřejně projednávat jen on-line

Vložil
ČTK
26.05.2020 19:25
Brno

Brno - Veřejné projednání návrhu aktualizace zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje se neuskuteční standardním způsobem za účasti veřejnosti ve velkém kongresovém sále, ale pouze on-line, a to 9. června. Lidé budou moct pokládat dotazy a připomínky na bezplatné telefonní lince, délka bude omezena na tři minuty, uvedla v tiskové zprávě mluvčí kraje Monika Brindzáková. Zda kraj tento postup konzultoval s ministerstvem vnitra, jež dohlíží na činnost krajů a obcí, ČTK zjišťuje.


Kraj je v podobné situaci jako Brno. Jeho vedení muselo odložit veřejné projednání územního plánu z května na červen kvůli nouzovému stavu a zákazu shromažďování většího počtu lidí kvůli covidu-19. Na rozdíl od kraje však Brno na červen naplánovalo standardní veřejné projednání na výstavišti, a to dva dny po sobě. Dotazy přes telefon přidalo pouze jako možnost. Zda kraj nezvažoval podobný model, ČTK zjišťuje. V tiskové zprávě je uvedeno, že již na začátku května se kraj rozhodl, že veřejné projednání bude provedené formou vzdáleného přístupu.

Jihomoravský kraj usiluje o to, aby mohli v září zastupitelé aktualizaci schválit, aby mohla být posléze vydaná a platná. Závisí na ní totiž příprava silnice či dálnice 43 od dálnice D1 přes Brno dále na sever. Teprve po vydání aktualizovaných zásad bude zakotvená trasa této komunikace. Nyní jsou v zásadách pouze územní rezervy a nelze ji tedy nijak připravovat.

Přímý přenos projednávání má být dostupný na adrese http://www.publicwire.eu/regions/jmk/stream. Lidé mohou dotazy pokládat na telefonním čísle 800 200 207. "Rád bych ubezpečil občany našeho kraje, že jsme připraveni vyslechnout všechny námitky, připomínky a argumenty, které budou k tomuto dokumentu vzneseny. Jsem přesvědčený, že náš úřad dělá vše pro to, aby byly krajské zásady zpracovány přesně podle zákona, což již několikrát potvrdil soud, a jako takové budou na podzim předloženy k definitivnímu hlasování zastupitelům Jihomoravského kraje," řekl hejtman Bohumil Šimek (ANO).

Podle náměstka hejtmana Martina Malečka (Starostové pro jižní Moravu) budou zástupci kraje a projektanta odpovídat na všechny přijaté dotazy postupně s dodržením návaznosti na čas jejich položení. "Všechny podrobnosti o veřejném projednání najdou lidé na úřední desce kraje, kde o postupu informujeme ve veřejné vyhlášce," uvedl Maleček.
0 komentářů
přidat komentář

Související články