Praha zrušila jeden z tendrů na lávku v Radotíně, vypíše nový

Vložil
ČTK
12.05.2020 07:55
Praha

Praha - Pražský magistrát zrušil tendr na dozor stavby dlouho plánované nové lávky přes Berounku v Radotíně. Rozhodli o tom radní. Hlavní tendr na dodavatele již delší dobu řeší antimonopolní úřad, příprava projektu se kvůli tomu pozastavila. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) dnes novinářům řekl, že magistrát úřad několikrát urgoval. Současná lávka je ve špatném stavu, stavba nové měla být původně již hotová.


Schienherr uvedl, že do tendru na dozor stavby se přihlásil jen jeden uchazeč, který následně nedodal doplňující materiály. Město podle něj vypíše novou soutěž. Hlavní tendr na stavebníka nicméně již nejméně rok stojí, a to kvůli stížnosti jedné z firem, podle které podmínky tendru nahrávaly konkrétní společnosti. Zadání tendru schválili pražští zastupitelé v polovině roku 2018. Předpokládané náklady jsou 61,9 milionu korun.

Na přípravě nové lávky se pracuje od roku 2014. Má být dlouhá 170 metrů a povede jinudy než stávající - na pravém břehu bude napojena na ulici K Radotínu, na levém pak na ulici Nad Berounkou. Stávající lávka z roku 1994 musela být kvůli špatnému stavu dvakrát zpevněna, a to v letech 2014 a 2017. Podle statického posudku musí být nahrazena novou konstrukcí do letošního roku.

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. Předloni v prosinci se zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou, při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Město začalo se stavbou nové. V plánu je také lávka z Holešovic do Karlína přes ostrov Štvanice. Kromě toho město chystá kvůli špatnému stavu konstrukcí opravy řady mostů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články