Opavský Landscape festival zamíří na opavské koupaliště

Vložil
ČTK
25.08.2016 08:20
OpavaOpava - Opavský festival Landscape, který si klade za cíl oživit ve slezském městě veřejný prostor, se tentokrát zaměří na oživení koupaliště v Městských sadech. V sobotu 27. srpna se tam uskuteční multižánrová akce Koupák, na které vystoupí například zpěvačka Klára Vytisková. ČTK to dnes za pořadatele řekl Tomáš Kaplan.


"Chceme dokázat, že koupaliště není vhodné pouze k rekreaci, ale může hostit také kulturní akce, a tím přilákat početnější skupinu návštěvníků. Přestože se jedná o architektonický skvost a místo s neopakovatelnou atmosférou, cestu si sem bohužel nachází stále méně lidí," řekl jeden z pořadatelů Jakub Hepp.

V celodenním programu vystoupí řada kapel a jeho součástí budou odborné přednášky architektů a krajinářů zaměřené na historii koupaliště a také možnosti jeho budoucího fungování. Představí se například Sabina Křováková, kapely Naděje či Puding paní Elvisovej.

Festival koupák navazuje na předchozí úspěšné akce, které se v rámci opavského festivalu Landscape konaly, vždy na netradičním místě. Koncerty se už uskutečnily například na Ptačím vrchu v Sadech svobody. Úspěšná byla akce Náplavka na oživení břehů řeky Opavy.

Tříměsíční festival Landscape se věnuje krajině a veřejnému prostoru. Od května do září nabízí na různých místech města výstavy, přednášky odborníků i hudební festivaly. V minulých třech letech byla přehlídka v Praze a přilákala podle pořadatelů desetitisíce návštěvníků. Na mnoha místech města se při festivalu objeví instalace vytvořené předními českými architekty a umělci.

Další cíl, který si festival klade, je oživení městského veřejného prostoru. "Věříme v odhalení skrytého potenciálu vybraných lokalit. Intervence i návrhy vnesou nový život do míst, která jsou v současnosti nevyužívaná, a pokusí se najít jejich řešení," uvedl náměstek opavského primátora Dalibor Halátek.

0 komentářů
přidat komentář

Související články