Kraj podporuje výstavbu haly pro hokejovou Kometu Brno

Vložil
ČTK
01.11.2018 20:35
Brno


Brno - Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes schválili memorandum o spolupráci města, kraje, Veletrhů Brno a hokejové Komety při výstavbě multifunkční haly v Brně. Hala, kde by hráli hokejisté, by měla vzniknout na výstavišti zhruba za 1,4 miliardy korun a nabídnout by měla 12.000 míst. Investorem by měl být klub. Premiér Andrej Babiš (ANO) ale nedávno při návštěvě Brna řekl, že by půl miliardy mohl dát stát. Přispět by mohlo i město a kraj.

Memorandum bylo v balíčku několika bodů, pro které hlasovalo všech 58 přítomných zastupitelů. Nikdo nebyl proti a nikdo se nezdržel. Memorandum už v minulosti schválilo zastupitelstvo města.

Hala má být v místě současného cyklistického oválu u Křížkovského ulice. Velodrom se přesune do Hněvskovského ulice, kde je už baseballové hřiště, tenisové kurty, pumptracková dráha a další sportoviště.

Nový velodrom by se měl stavět v letech 2019 až 2021. Na jeho místě pak bude multifunkční hala sloužit různým účelům. Brno bude usilovat o to, aby se v ní v roce 2024 mohl konat i hokejový šampionát.

V hale by našla zázemí především hokejová Kometa Brno, která loni získala po 51 letech titul v nejvyšší hokejové soutěži a letos ho dokázala obhájit. Kometa nyní hraje v DRFG aréně, která má 7700 míst. Kapacita ale někdy nestačí.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Hala hokej
kostka
03.11.18 10:02
zobrazit všechny komentáře

Související články