Brno vybralo firmu, která zpracuje studii na stavbu velodromu

Vložil
ČTK
11.07.2018 19:00
Brno


Brno - Brněnští radní vybrali společnost Arch.Design, která za necelé dva miliony vypracuje studii pro stavbu nové cyklistické dráhy. Vybudování velodromu v oblasti Komárova v okolí Hněvkovského ulice má stát odhadem 350 milionů. V místě starého velodromu na výstavišti má být nová hokejová hala pro Kometu Brno.

Firma Arch.Design podala nejnižší nabídkovou cenu. "Výstavba nového velodromu patří mezi strategické projekty města a radní udělali další krok k tomu, aby to bylo zrealizováno. Společnost Arch.Design už v roce 2008 vypracovala územní studii na lokalitu Hněvkovského. Všechna sportoviště, která byla ve studii zanesena, už stojí. Kromě velodromu," uvedl Hladík.

Studie má být hotova letos. Na konci roku město počítá s vypsáním výběrového řízení na zhotovitele stavby, kterého chce vybrat v prvním čtvrtletí příštího roku. Stavba by se měla uskutečnit v letech 2019 až 2021.

Nový velodrom bude plně zastřešený s dřevěnou dráhou o délce 250 metrů, která odpovídá parametrům mezinárodní federace UCI pro pořádání mezinárodních soutěží.

Současný velodrom se nachází na pozemcích Veletrhů Brno, dráha patří cyklistům TJ Favorit Brno, kteří loni oslavili 60 let trvání klubu. U Hněvkovského ulice je například baseballové hřiště, tenisové kurty, pumptracková dráha, lezecká stěna nebo venkovní posilovací přístroje a nedaleko je i přírodní koupací biotop. Cyklisté se o novou dráhu už dlouho snaží.

V uvolněném prostoru na výstavišti má vzniknout za 1,4 miliardy korun hala pro hokejovou Kometu Brno, která letos obhájila loňské prvenství v extralize. Původně měl být stadion v lokalitě za Lužánkami spolu s fotbalovým, ale město od toho upustilo kvůli majetko-právním sporům.
0 komentářů
přidat komentář

Související články