Malou chatu přeměnili na útulné a prostorné bydlení. Největší místností je nyní kuchyň.

Publisher
Tisková zpráva
08.06.2018 18:00
Technistone, a.s.

Stálo hodně úsilí než se Kláře a Matějovi podařilo přebudovat malou chatu, na předměstí východo- českého města, v krásný dům. V lokalitě snadno dostupné do centra města i přírody si vybudovali dům s pohodlným i prostorným bydlením.  Luxusní prostory velké kuchyně si užívají i jejich dva zvířecí mazlíčci a časté návštěvy příbuzenstva i kamarádů. Je tady cítit harmonie a dýchá tu pozitivní a klidná atmosféra. Je to místo, které dokazuje, že tu opravdu není nuda. A každý večer se v kuchyni navíc kochají noční oblohou plnou hvězd.

Čtvrť, kde mladý pár bydlí, je původem historicky cenná zahrádkářská osada a první zmínky o ní jsou až z roku 1654. V jejím sousedství je řeka s mlýnem, nedaleko i rybník a centrum města je coby kamenem dohodil. V klidné čtvrti už převládají rodinné domy, chatových domků rapidně ubývá. Zajímá vás, jaký příběh skrývá prostorná kuchyně s jídelnou a obývákem? A proč se majitelé rozhodli pro kuchyňský ostrůvek?

Proč jste si vybrali dům v chatové oblasti, co vás k tomu vedlo?
KM:
Dům jsme poprvé viděli zcela náhodou. Zaujal nás, ale zdál se nám opravdu malý a vadilo nám, že je u silnice. Dlouho jsme o něm přemýšleli. Po čase jsme zjistili, že na to místo jezdíme až podezřele často. I proto jsme se setkali s původním majitelem nemovitosti a koupili ho. Teď po rekonstrukci musíme říct, že dům i místo je naší srdeční záležitostí. Dobře se nám tu spí. Dům měl předtím dobré majitelé, cítíme tady dobrou karmu, energii. A je to určitě i tím, že dům stojí v úrodné lokalitě, kde bývala zahrádkářská kolonie už před 300 lety.

Přizpůsobili jste venkovní design domu i designu ulice? Bylo to pro vás důležité?
KM:
Náš dům působí chaloupkovsky. Nevybočuje. Zapadá do krajiny i čtvrti, kde žijeme. Z toho máme radost. I z exteriéru je patrné, že nám šlo o skloubení útulnosti na straně jedné a moderním, komfortním a pohodlném bydlení na straně druhé. Průčelí domu má dřevěný štít, který působí přívětivě a souzní s architekturou ulice, vzadu na zahradě máme naopak přístavbu v moderním stylu, s velkými okny a terasou a to je ten komfort jen pro naše žití a naše oči.  Navíc je celý dům propojen kamenem. Tvrzeným i přírodním. To propojení navozuje krásné souznění přírody, kterou máme rádi a objevuje se tak i v našem stylu.

Dům jste rekonstruovali s pomocí architekta a profesionálního studia. Proč?
KM:
Přišlo nám nepraktické pustit se do rekonstrukce na vlastní pěst. Popravdě i ekonomicky. Vůbec nic o tom nevíme. Měli jsme jen naše představy o tom, jak chceme bydlet. Rozhodli jsme se využít architekta a studio i na doporučení kamarádů, se kterými jsme přestavbu domu řešili. V závěru nám to opravdu ušetřilo starosti, čas a peníze. I díky tomuto rozhodnutí trvala rekonstrukce jen 5 měsíců. Studio AD1150 nám vyšlo maximálně vstříc. Architekt navrhl dům dispozičně a pak se komplexně navrhlo vybavení od podlah až po strop, včetně materiálů. To nám přišlo velmi důležité a zpětně bychom právě tohle nezvládli. Výběr materiálu má svůj kus práce i na naší kuchyni. Ne všechno se k sobě hodí a ladí. Kuchyň za 800 tisíc korun musí mít grády, musí být nadčasová, kvalitní. A v našem případě musela i ladit se zbytkem jídelny a obýváku.

Co vás při budování kuchyně překvapilo nebo zaskočilo? Nebo vše probíhalo bez problémů? 
M:
Největším problémem byla popravdě kuchyňská deska. Rozhodnout se jaký materiál je v dnešní době těžké. I když u nás tohle nehrálo až tak velký problém. Spíš jsme měli problém vybrat barvu, ten správný odstín. Protože jsme chtěli ověřený materiál, rozhodli jsme se pro tvrzený kámen od společnosti Technistone. Táta s mámou ho mají už deset let. A na základě této, malé konzervativnosti, ho máme i my. Jenže osobní a dlouhodobě skvělá zkušenost je v dnešní době k nezaplacení. Vím, že moje děti budou po mně… nebudou krájet na prkýnku, budou dělat nepořádek. TechniStone vydrží asi všechno. I dětské a chlapské vaření. Deska přesně splňuje to, co my potřebujeme.

A jak jste tedy vybírali odstín desky z materiálu TechniStone? 
KM:
Původně nám studio navrhlo barvu desky, která se nám nelíbila. Co se nám ale líbilo, že studio AD1150 nad námi nezlomilo hůl a navrhlo jiné řešení. Zapůjčilo nám několik odstínů desek z materiálu TechniStone, my jsme si sehnali 6 kamarádů, kteří nám je pomáhali nosit do naší nové kuchyně, které chyběla už jen ta deska. To je asi ten příběh naší kuchyně. Vybrat odstín bylo skoro nad naše úsilí. Deska z tvrzeného kamene je opravdu těžká a právě díky ní víme, kdo je naším opravdovým kamarádem: Zapůjčené desky jsme v naší kuchyni pokládali na náš kuchyňský ostrůvek, pak jsme ho fotili a hodnotili. To jsme dělali celé dopoledne. Nakonec jsme se rozhodli pro odstín Starlight Black.

Proč právě černý a třpytivý odstín Starlight Black?
KM:
Nám se moc líbily ty kousky zrcadel v desce, které odrážejí světlo. Když jsme sem tu desku dali, celý prostor se rozzářil. A co teprve v noci. Čistá krása! Jako kdybyste byli v hotelu. Rekreujete se doma. A můžete to dělat každý den, to je přece paráda! Přenese vás to do úplně jiného světa. Po těžkém a dlouhém dni relaxujete tím nejlepším možným způsobem. Upřednostňujeme jednoduchost. Minima- lismus. A ten podtrhuje barva té desky, máme doma třpytivé hvězdy každý večer. Nic jiného tu zářit nemusí.

Jak vůbec udržujete takto velkou a lesklou plochu kuchyňského ostrůvku?
K:
Vodou. Tvrzený kámen TechniStone je mimochodem nenasákavý, takže se nemusíte použít i hodně vody: Na leštění pak využívám všechny přípravky na okna. Někdy, když není manžel doma, stačí i ocet. On totiž nemá rád octovou vůni… Ocet je perfektní antibakteriální a bio přípravek! Všem doporučuji. Díky třpytivosti a struktuře desky nejsou vidět ani moc otisky nebo "kroužky" po skleničce. Což mi maximálně vyhovuje. Máme taky kočku, která se po kuchyňském ostrůvku často prochází, chloupky stačí setřít suchým hadříkem. Je to maximálně praktická deska.

Splnila se vám všechna přání, která jste měli ohledně vašeho bydlení?
KM:
Ano. Nechtěli jsme například pračky v koupelně. A tak je tam nemáme. I kvůli tomu máme vytvořenou přímo místnost na praní a sušení prádla. Chtěli jsme prostorné koupelny bez praček a sušiček. Nejvíce jsme pyšní na kuchyň. Kamarádi i rodina jsou nadšení z prostoru, který nám umožňuje se tady sejít i ve velkém počtu a zároveň se nikdo necítí stísněně. Moc si pochvalujeme i kuchyňský ostrůvek, na kterém vaříme, žehlíme, malujeme, a když pořádáme párty, tak se z něj stává i velká pracovní i jídelní plocha, ke které se vejde víc lidí. I proto máme mezi kuchyní i obývákem schody. Ty větší slouží i jako sedací plochy, nahrazují tak židle. Jsme tady prostě opravdu moc šťastní.
0 comments
add comment