Poctivě vedené rekonstrukce pražské dejvické vily i dvou bytových domů. Původně zanedbaná a tmavá podkroví se stávají jedinečným ateliérovým bydlením s chytrou architekturou a dostatkem prostoru i světla.
Střešní okna na památkově cenných budovách jsou disciplínou pro trpělivé architekty a investory. Ilustrované realizace z hlavního města Prahy, instalované v posledních zhruba pěti letech, vynikají hodnotou prosvětleného a otevřeného moderního bydlení. Nafocená velkoplošná střešní okna dávají bytům skvělou kvalitu. Nabízí dechberoucí výhledy na panorama města kolem a velmi dobrý pocit pro uživatele podkroví.
Rodinná manufakturní firma, autentické materiály a citlivý vzhled Výrobní firma rodiny Formánkových se zabývá moderními i historizujícími střešními okny. Věnuje se tomu, jak u soudobých technologií a stavebně-technických vlastností zachovávat citlivý vnější vzhled a rámec památkových limitů. Jak dostat do podkroví co nejvíce světla a v rámci daných možností maximálně otevřít podkrovní interiér tak, aby se v něm lidé cítili co nejlépe.
"Naší dlouhodobou ambicí je získávat zákazníky, které naše okna těší a vést společensky užitečnou firmu," říká Jakub Formánek, člen rodinného vedení firmy
Výroba je zaměřená na používání autentických a ekologických materiálů. Základním konstrukčním materiálem je zpravidla lokálně těžené borovicové dřevo, vždy z území České republiky. Povrchové úpravy čistými oleji bez rozpouštědel jsou již na střešních oknech vyzkoušené a mají své skalní fanoušky.
"Při výrobě střešních oken, ateliérových střešních prosklení a střešní výstupů se nám daří uplatňovat zakázkový řemeslný přístup a tradiční truhlářské zacházení se dřevem. Těší nás, že můžeme přetvářet zanedbané půdní prostory v luxusní místa pro pohodlné bydlení pod střechami," uzavírá Jakub Formánek.