Útvar investic města Plzně příští rok prostaví 600 milionů korun

Source
Václav Prokš
Publisher
ČTK
13.12.2005 23:20
Czech Republic

Pilsen

PLZEŇ - Stavební akce za 583 milionů korun, o čtvrtinu více než letos, má v plánu na příští rok Útvar investic města Plzně, největší investor na území krajského města. Rozhodující akcí, která si vyžádá zhruba pětinu investičních výdajů, budou nové stavby na zahajovaném koridoru Praha-Plzeň-Cheb, jehož budování se rozběhne na prvním úseku Plzeň-Stříbro. ČTK to řekl ekonomický náměstek primátora Vladimír Duchek.

Přes 390 milionů Kč mají příští rok tvořit stavby rozestavěné a zbytek nové. Největší objem z celkových investic útvaru, 450 milionů korun, reprezentují trvale dopravní stavby. Z toho na rozestavěné akce půjde 305 milionů korun.
"Na plzeňské stavby koridoru jsme příští rok vyčlenili 120 ze 182 milionů korun, které na akci celkem vydáme," uvedl náměstek primátora Petr Náhlík. Vítězného dodavatele koridoru, jehož investorem je státní firma Správa železniční dopravní cesty, nyní řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). "Pokud by ÚOHS rozhodl o vyhlášení nového výběrového řízení, peníze bez problémů převedeme do jiných oblastí," dodal Náhlík.
Pokračovat bude rekonstrukce Borské ulice, která spolkne více než 80 milionů korun, oprava Francouzské bude stát 74 milionů Kč. Obnova povrchu a sítí centrálního náměstí Republiky si příští rok vyžádá celkem 75 milionů korun, 25 milionů bude stát lávka přes nádrž v Českém údolí. Dokončení Částkovy ulice přijde na 13 milionů a cyklostezka do Třemošné na deset milionů korun.
Do stavby nové sportovní haly vedle současné městské haly Lokomotiva na Slovanech vloží Plzeň 46 milionů korun, což je polovina z celkového rozpočtu akce. "Zároveň vyřešíme dopravní situaci mezi bazénem a halou," uvedl Náhlík. Na vybudování úřadu nejčerstvějšího (desátého) městského obvodu Lhota půjde šest milionů korun. Na výkupy pozemků pro investice vyčlenila radnice 25 milionů a vůbec poprvé zahrnuje rozpočet 15 milionů korun na realizaci protipovodňových staveb.
0 comments
add comment

Related articles