Pardubice chtějí odkoupit část Automatických mlýnů

Publisher
ČTK
24.05.2018 19:00
Czech Republic

Pardubice

Pardubice - Zastupitelé Pardubic dnes schválili umístění Centrálních polytechnických dílen pro školy do areálu Automatických mlýnů. Město by kvůli tomu mělo odkoupit objekt bývalého skladu balené mouky od soukromého vlastníka, který žádá za sklad sedm milionů korun a za projekt na novou budovu dalších sedm milionů. Na místě skladu chce město postavit novou budovu asi za 148 milionů. V její spodní části by pak měla najít nové útočiště Galerie města Pardubic.


Galerie je nyní v pronajatých prostorách historické sýpky na Příhrádku. "Prostory se ve své době jevily jako jediné možné, ale jsou nevyhovující z dlouhodobého pohledu rozvoje. Klenuté stropy vůbec neodpovídají potřebám moderní galerie. Jsme také hlavně plátcem nájmu, ale nově půjdeme do vlastního," uvedl náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

Majitelé areálu mlýnů, architekt Lukáš Smetana s manželkou, požadují za sklad mouky s pozemkem sedm milionů korun a za projekt na novou budovu dalších sedm milionů. Za dříve navrhované právo stavby a kompletní projektovou dokumentaci mělo město zaplatit sedm milionů.

Konečnou kupní smlouvu by měli zastupitelé schvalovat na svém jednání 21. června. Prvotní odhad nákladů na novou budovu činí 148 milionů. Větší část peněz by město mohlo získat z evropských fondů.
0 comments
add comment

Related articles