Petr Lešek vs. městská architektka Zdeňka Vydrová

events.form.organizer
FUA TUL

events.form.place
Studentská 2, 46117 Liberec

Start
tue 19.11.2019 17:00

events.link
https://www.facebook ...
Lectures

Czech Republic

Liberec

Petr Lešek
Zdeňka VydrováPublisher
Tisková zpráva
Zkušenost městské architektky Litomyšle, 26 let budování kvalitního prostředí

FUA TUL, budova F2, 1. patro, posluchárna F13
Husova 1290/75, Liberec
Přednáška je určena i pro veřejnost.

Přednáška z cyklu: Petr Lešek vs. Městský architekt. Druhým hostem Petra Leška bude Zdeňka Vydrová, absolventka Fakulty architektury VUT Brno. V roce 1991 založila vlastní architektonickou kancelář, která se zabývá stavbami pro veřejný sektor a soukromé stavebníky. Dále řeší zpracování a konzultace územně plánovací dokumentace. Od roku 1992 externě spolupracuje s městem Litomyšl ve funkci městské architektky. Ve stejné funkci je od roku 2005 také v Tišnově. Publikuje v českých i zahraničních časopisech a účastní se přednášek. Její práce byly součástí řady výstav architektury doma i v zahraničí. V Brně, Praze, Bratislavě. V Litomyšli v Galerii Pakosta a v Regionálním muzeu. Ve Slovinsku, rakouském Grazu a na výstavě Český salon v IFA v Paříži.
Moderovanou debatu uvede Petr Lešek, který se dlouhodobě věnuje tématu péče o kulturní prostředí a architekturu malých a středních měst, architektonickým soutěžím a politice architektury.
Petr Lešek je absolvent FA ČVUT a spoluzakladatel ateliéru Projektil architekti. V letech 2011 až 2014 byl členem představenstva České komory architektů.
Přednáška bude pojednávat o tom jak je Zdeňka Vydrová od roku 1993 nepřetržitě městskou architektkou v Litomyšli. Spolu s kvalitními starosty, pro které bylo a je téma kvality prostředí podstatné. Výborná spolupráce s odborem investic je důvodem, proč je dnes Litomyšl městem s nejkvalitnější architekturou v České Republice, jehož sláva již přesáhla i státní hranice. Mimo ukázky mimořádných realizací je pak podstatné i téma přenositelnosti Litomyšlského vzoru na jiná města.

Facebooková událost >
0 comments
add comment

Related articles