Výchozím bodem při navrhování domu BM byl pozemek se vzrostlými stromy a malou perníkovou chaloupkou na okraji pozemku. Stěžejním dokumentem pro nás byla mapa s přesnou polohou a průměrem každého stromu. Výsledný objekt stojí v rozporu se stávajícím lesem a situancuje se od něj. Les však prochází skrz domem, kolem něj a je i uvnitř. Terén zůstal ponechán nedotčený. Budova je pouze součástí většího celku. Budova se však může od celku distancovat a brát ohled jen sama na sebe, ale vždy to bude prostřednictvím okolního lesa.
Po konstrukční stránce dům tvoří dvojice betonových desek, které od sebe udržují vzájemný odstup další betonové stěny, jež zároveň určují vnitřní prostorové členění. Tam, kde bylo potřeba zvětšit rozpětí, bylo vloženo nosné komínové těleso. Základy domu spočívají na zemních vrtech, takže kořeny mohou nadále pod domem volně prorůstat.
Protože vzdálenosti, které má střešní deska překlenout, jsou na vnější straně delší než na vnitřní, byl možný rozdíl v tloušťce stropní desky, což má za následek přirozené odvodnění střechy směrem do vnitřního atria, kde je pak voda z okapu odváděna velkým svodem dolů.
Nosná konstrukce zároveň vytváří povrchové úpravy. Stopy po bednění představují textury. Střídání plochého bednění, bednění z překližkových desek a bednění z hrubých fošen zároveň definuje charakter jednotlivých prostorů.
Osmnáct oken. Fasáda je tvořena okny. Okna, která ohraničují a zároveň ruší přechod mezi vnějškem a vnitřkem. Jedno okno navazuje na druhé, zalomení fasády je zdůrazněno profilem dalšího okenního rámu.
ADVVT