Vedení Krnova vyhlásí architektonickou soutěž na podobu bazénu

Vložil
ČTK
31.10.2019 20:35
Krnov

Krnov - Vedení Krnova na Bruntálsku vyhlásí během příštího roku architektonickou soutěž na podobu bazénu. Stavba za 300 milionů korun by měla začít do pěti let a hotova má být v roce 2027. ČTK to dnes řekla mluvčí města Dita Círová. Dodala, že město už má hotovou studii bazénu, který má vzniknout v sousedství nynějšího aquaparku.


Aquapark by měl disponovat plaveckým pětadvacetimetrovým bazénem s osmi drahami, krytým relaxačním bazénem, brouzdalištěm pro děti, venkovním výplavovým bazénem, dvěma tobogány, saunovým světem s vnitřní i venkovní částí. Prostor by v něm měly najít i fitness aktivity, občerstvení a doplňkové služby jako masáže.

"Konečné architektonické řešení bude výsledkem architektonické soutěže, která by měla být vypsána příští rok. Z ní vzejde nejen architektura a všechny provozní vazby, ale také se poprvé dozvíme něco více o výši investic. Na základě architektonické studie pak bude zadána projektová dokumentace," řekl městský architekt Lubomír Dehner.

O stavbě krytého bazénu městští zastupitelé rozhodli na podzim roku 2017. Zároveň stanovili, že maximální cena investice nemá překročit 300 milionů korun. Od té doby odborníci na místě provedli mimo jiné hydrogeologický průzkum, který potvrdil, že vysoká hladina spodní vody bude stavbu částečně komplikovat.

Představitelé města původně zvažovali rekonstrukci stávajícího bazénu a městských lázní, nakonec se ale rozhodli pro stavbu bazénu "na zelené louce". Důvodem bylo hlavně jeho napojení na letní koupaliště.
0 komentářů
přidat komentář

Související články