Pardubice potřetí vyhlásily soutěž na pozemky a zástavbu Hůrek

Vložil
ČTK
11.07.2018 09:20
Pardubice

Pardubice - Pardubice potřetí vyhlásily veřejnou soutěž, jejíž vítěz získá právo na koupi a zástavbu části bývalých kasáren na Hůrkách. Musí ale respektovat platnou studii, která zde počítá s bytovými domy a občanskou vybaveností. Zájemci mohou zasílat své nabídky do 3. září, na podzim by město mohlo znát developera, který získá k zástavbě více než pětihektarový pozemek, uvedla Nataša Hradní z tiskového úseku magistrátu.


Radnice se rozhodla tendr zjednodušit. "Minulá soutěž počítala s tím, že město uzavře s vítězem smlouvy o zřízení práva stavby. Pozemky by developer získal do svého vlastnictví až poté, co by na pozemcích dokončil svůj stavební záměr. S vítězem právě vyhlášené soutěže ale uzavřeme smlouvu o smlouvě budoucí kupní," uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO). Pozemky město prodá poté, co vítěz získá pravomocné úřední rozhodnutí pro svůj projekt a zaplatí městu kupní cenu. Ta je rozhodujícím kritériem soutěže.

Město nabízelo areál Hůrka v soutěži už loni v říjnu, přihlásila se jen společnost Pernštejn City, která chtěla stavět bytové domy. Za část areálu nabídla 29,2 milionu korun, cena se tak proti dřívějším nabídkám zvýšila téměř na dvojnásobek. Podle hodnoticí komise ale nesplnila technické kvalifikační požadavky. Napodruhé radnice podmínky změkčila a umožnila, aby prokazování požadavků doložil nejen samotný účastník tendru, ale aby mohl k tomu využít i další ovládané společnosti. Firma Pernštejn City však doložila jeden z požadovaných dokladů pozdě.

Podle podmínek nové soutěže musí její vítěz do 12 měsíců od uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní předložit městu k odsouhlasení dokumentaci pro územní řízení, do 24 měsíců od uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní by měl získat pravomocné územní rozhodnutí, na jehož základě pak bude moci požádat o uzavření kupní smlouvy a fakticky získat pozemky do svého vlastnictví. Do 72 měsíců od zápisu nového vlastníka do katastru nemovitostí by pak měl developer stavbu dokončit. Při nedodržení podmínek hrozí investorovi smluvní pokuty, případně může město od kupní smlouvy odstoupit.

Před hospodářskou krizí, v roce 2007, o pozemky usilovala společnost Eube, která tam chtěla stavět menší sídliště. Po opětovném ekonomickém růstu si pozemek za 15 milionů korun chtěla koupit společnost Pernštejn City. Přímý prodej ale zastupitelé dvakrát neschválili.

V minulosti se o zástavbu Hůrek také zajímal Dušan Kačmarik z firmy Altis CZ, obecný zájem deklarovala i skupina dalších investorů, v níž figuruje společnost RD Rýmařov. Do soutěže se však nikdo z nich nepřihlásil.

Areál Hůrka město vlastní od roku 1999. Část už prodalo podnikatelům, v bývalých kasárenských objektech je například ubytovna, ale i sídla a provozovny firem.
0 komentářů
přidat komentář

Související články