Spyros Papapetros: Retracing the Expanded Field

Zdroj
Galerie VIPER
Vložil
Tisková zpráva
03.06.2016 19:10
Zveme na prezentaci historika architektury Spyrose Papapetrose v Galerii VIPER ve čtvrtek 9. 6. 2016 od 19.00. Spyros Papapetros bude prezentovat knihu Retracing the Expanded Field: Encounters between Art and Architecture (spolueditor Julian Rose, vydalo MIT Press v roce 2014), jejímž podkladem se stalo stejnojmenné symposium, které se konalo na Škole architektury Princetonské univerzity v roce 2007. Cílem byla revize kanonického textu Rosalindy Krauss Sochařství v rozšířeném poli z roku 1979 a průniků architektury a umění za posledních 30 let.
Spyros Papapetros je historik a teoretik umění a architektury působící na Škole architektury Princetonské univerzity, kde spoluřídí Program média a modernita. Jeho práce se zaměřuje na historiografii umění a architektury, průsečíky mezi architekturou a vizuálním uměním, ale také na vztah architektury, psychoanalýzy a historie psychologické estetiky. Více zde.
Prezentace je součástí výstavy Černá Marie (Situace 3: Robert Smithson / Dan Graham) a zároveň první výkop cyklu přednášek zahraničních historiků a teoretiků architektury v Galerii VIPER. Knihu si bude možno v galerii zakoupit.
Zároveň doporučujeme přednášku S. Papapetrose s názvem World Ornament, kterou přednese ve středu 8. 6. od 15:30 na Ústavu dějin umění AV ČR.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články