Felicity D. Scott: Playing on Insecurities

Zdroj
Galerie VIPER
Vložil
Tisková zpráva
30.11.2016 07:50
Galerie VIPER s potěšením zve na přednášku Felicity D. Scott, která představí svou novou knihu Outlaw Territories: Environments of Insecurity/Architectures of Counterinsurgency (Zone Books, 2016). F. Scott v ní nastiňuje to, jak americká alternativní kultura 60. a 70. let měla v minulosti a má i dnes vliv na správu životního prostředí a celosvětovou regulaci lidské populace směrem k udržitelnosti.

Felicity D. Scott: Playing on Insecurities
30. listopadu 2016, 19:00 hodin
Galerie Viper, Vítkova 2, Praha 8


Během své přednášky F. Scott načrtne spojení mezi nejrůznějšími tématy. Hovořit bude například o návrzích Kevina Roche pro Ford Foundation Headquarters a One United Nations Plaza v New Yorku, komunitách Open Land a Earth People’s Parks, dvou celosvětových konferencích OSN (Stockholmské konferenci o životním prostředí roku 1972 a vancouverské konferenci Habitat o bydlení a udržitelném rozvoji měst roku 1976), o založení Architecture Machine Group na MIT iniciovaném Nicholasem Negropontem nebo návrhu obyvatelných vesmírných kolonií od Gerarda K. O’Neilla ze 70. let.

Felicity D. Scott je historička a teoretička architektury. Je profesorkou na Graduate School of Architecture, Planning and Preservation na Columbia University (New York), kde vede doktorský program Historie a teorie architektury. Dále je zde spoluředitelkou programu Critical, Curatorial and Conceptual Practices in Architecture (CCCP). Její práce se zaměřuje na popis genealogií politického a teoretického jednání v souvislosti s otázkami technologické a geopolitické transformace v moderní a současné architektuře a dále v těch diskurzech a institucích, které tvarují a definují architekturu jako disciplínu. Kromě bezpočtu textů o architektuře a současném umění je Felicity D. Scott autorkou knih Architecture or Techno-Utopia: Politics After Modernism (MIT Press, 2007), Living Archive 7: Ant Farm (ACTAR, 2008), Disorientation: Bernard Rudofsky in the Empire of Signs (Sternberg Press, 2016) a Outlaw Territories: Environments of Insecurity/Architectures of Counterinsurgency (Zone Books, 2016). Je spolu s Markem Wasiutou kurátorkou výstav Ant Farm: Radical Hardware (2008) and Les Levine: Bio-Tech Rehearsals, 1965–1975 (2016) a spolupracovala s M. Wasiutou a Marcem Fusinatem na kurátorském projektu La Fine del Mondo, který byl součástí sekce Monditalia na 14. Bienále architektury v Benátkách v roce 2014. F. D. Scott je zakládající editorkou časopisu Grey Room, čtvrtletníku o architektuře, umění, médiích a politice, který vydává MIT Press.

Knihu Outlaw Territories je možné zakoupit přímo v Galerii VIPER.
Přednáška bude v angličtině.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články