Pořadatel
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Místo konání
Vavrečkova 7040, Zlín

Začátek
čt 11.4.2019 17:00

Odkaz
https://www.facebook ...
Přednášky

ZlínVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
11. dubna 2019 v 17:00 hodin
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Vavrečkova 7040, Zlín
2. podlaží budovy 14, výtvarný ateliér
Překlad z angličtiny do češtiny je zajištěn

Zlínská veřejnost má jedinečnou příležitost seznámit se blíže se skotskou architekturou i s původní unikátní architekturou Hebrid a jejím vývojem. Ve své přednášce přiblíží Iain Patterson (1946), skotský malíř a kreslíř, profesor na Edinburské akademii výtvarných umění téma, kterým se zabývá řadu let – architekturu bez architektů a také dílo svého oblíbeného architekta Charlese R. Mackintoshe (1868 – 1928), slavného skotského architekta a designéra. Jeho dílo ovlivnilo evropské umělecké hnutí – secesi. Podle Iana Pattersona by „měl být kladen důraz na architekturu, která obstojí ve zkoušce času, a bude ideálním odrazem míry národní a lokální citlivosti. Možná, že architekti a architektky musejí být nejprve umělci – aktivními designéry a projektanty, než se stanou architekty a architektkami; nebo alespoň vykonávat svou práci souběžně s těmito disciplinami vizuálního umění.“
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.