UNESCO dělá reklamu Lednicko-valtickému areálu na svém webu

Vložil
ČTK
27.09.2018 08:35
Praha


Brno - Lednicko-valtický areál na jihu Moravy je jednou ze dvou českých památek, které propaguje UNESCO na novém webovém portálu "Cesty světového dědictví". Pro platformu bylo vybráno 34 památek z 19 zemí Evropy. Správa zámku ve Valticích o tom informovala v tiskové zprávě. Lednicko-valtický areál je na seznamu UNESCO zapsaný od roku 1996.

Druhou českou památkou propagovanou na novém webu jsou zámek a zámecké zahrady v Kroměříži. Tato památka byla na seznam UNESCO zapsána v roce 1998.

Projekt World Heritage Journeys byl spuštěn při příležitosti Dnů světového dědictví. Zástupci Lednicko-valtického areálu na obsahu pro speciální webové stránky spolu s UNESCO a časopisem National Geographic pracovali 18 měsíců.

"Naším cílem je změnit způsob, jakým lidé cestují. Chceme, aby lidé zůstali delší dobu v jednotlivých destinacích, prožívali místní kulturu a prostředí a mohli tak více poznat a ocenit hodnoty daného místa světového dědictví," uvedl Mechtild Rössler, ředitel Centra Světového dědictví při UNESCO.

Stránka mapující cesty evropského dědictví dělí památky do čtyř skupin. Lidé mohou poznávat královskou Evropu, starobylou Evropu, romantickou Evropu a podzemní Evropu. Areál mezi zámky v Lednici a ve Valticích je zařazený mezi památky romantické Evropy.

"Tvorba webových stránek nám zabrala více než rok. Vše jsme se snažili volit tak, aby byl citlivě podpořen cestovní ruch v našem areálu, ale zároveň abychom trefně představili areál zahraničním turistům a zvýšili celosvětové povědomí o Lednici, Valticích a celém areálu. Je velkou ctí pro Lednicko-valtický areál, že byl do tohoto projektu zapojen, neboť ze všech evropských památek UNESCO bylo vybráno pouze 34, z celé České republiky jsme pouze dva,"
uvedla Lenka Beránková ze zámku Valtice, která je podepsaná pod obsahem nových stránek. Druhou českou památkou je zámek a zámecké zahrady v Kroměříži, které jsou zařazeny mezi památky v královském okruhu.

Spuštění webových stránek má podpořit masivní reklamní kampaň v Severní Americe a Číně v průběhu celého roku 2019.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Mechtild Rösslerová je žena!
Martin Horáček
04.10.18 10:18
zobrazit všechny komentáře

Související články