Rakovnický územní plán zbrzdila epidemie i množství připomínek

Vložil
ČTK
16.05.2020 07:25
Rakovník

Rakovník - Rakovnický územní plán zbrzdila epidemie koronaviru i množství připomínek a námitek. Úředníci jich nyní vypořádávají kolem 150, řada z nich je velmi obsáhlá. Vedení města předpokládalo, že zastupitelé budou plán schvalovat v polovině letošního roku, nyní starosta Luděk Štíbr očekává hlasování spíše na konci roku. Řekl to ČTK.


Územní plán upřesňuje možnosti rozvoje města, definuje plochy, kde je možná výstavba, i plochy, kde je třeba zachovat zeleň.

Jeho schválení je například podmínkou pro to, aby město mohlo zahájit úpravy parkovacích ploch u vlakového a autobusového nádraží, kde je nyní nedostatek míst a přibýt by jich mohly desítky. "Projekt se nedá dělat, když je to v rozporu se stávajícím územním plánem," uvedl starosta.

Naopak plochy poblíž nemocnice nový územní plán zčásti určí jako zeleň, kde nebude možná výstavba, netýká se to ale stavby bytových domů u areálu nemocnice, pro které už je vydáno územní rozhodnutí.

Nynější rakovnický území plán je více než dvě desítky let starý a není digitalizovaný. Nový plán už byl dvakrát veřejně projednán, je ale třeba vypořádat námitky a připomínky, z nichž některé mají i přes dvacet stran. Ze čtyř pracovníků úřadu, kteří mají na starosti územní plánování, zůstala v době epidemie jedna úřednice, ostatní byly například doma s dětmi, dočasně v karanténě a podobně.
0 komentářů
přidat komentář

Související články