Mikulov – Přestavba hotelu Bouřňák na vrcholu stejnojmenného kopce na Teplicku v Krušných horách místním příliš nevadí. V oblasti podle nich ale chybí voda. Už v době, kdy hotel ještě fungoval, měl podle vyjádření obyvatel na dnešním veřejném projednání, problémy s jejím nedostatkem.
Hotel byl první českou turistickou chatou v Krušných horách, známou jako chata Karla Líma. Objekt postavil Klub českých turistů mezi lety 1928 až 1930. Později byl několikrát upravován. Záměrem investora je rekonstrukce a dostavba, podle záměru zveřejněného na webu krajského úřadu Ústeckého kraje je projekt v souladu s územním plánem obce Moldava a souhlasili s ním také zastupitelé obce v předešlém volebním období. Stavba je na území evropsky významné lokality Východní Krušnohoří, kde žije několik chráněných druhů živočichů a rostlin. Podle vyjádření odboru životního prostředí krajského může mít záměr vliv na předmět ochrany.
"Bydlíme tam tři roky. Hovořím i za bezprostředně přiléhající sousedy. V období posledních třech let jsme pravidelně každé léto úplně bez vody," uvedla obyvatelka Moldavy, obce, která se nachází pod vrcholem Bouřňáku. Zástupce investora Radek Zdvořilý uznal, že studna, která je v blízkosti hotelu, je ve špatném stavu. "Hladina podzemní vody, která tam byla detekovaná, je stále na stejné úrovni," doplnil. Investor má na studnu vodoprávní povolení, řekl Zdvořilý.
Obyvatelka Moldavy řekla, že chce investora varovat, aby neutratil hodně peněz na přestavbu a poté hotel s apartmány zavře, protože nebude mít dost vody na provoz restaurace, ubytování a mimo jiné i wellness zařízení. "A nemůžete se divit, že máme obavu, jak to dopadne na obyvatele, kteří už tam žijí a naše zkušenost je, že tam od jara do podzimu nemáme vodu," dodala. Jiná občanka kritizovala navržené kácení dubů. Zpracovatel dokumentace EIA Luboš Motl argumentoval tím, že bude vysazena náhradní zeleň. Zachování stromů podle něj nebylo kvůli plánovanému vybudování parkoviště možné.
Ve výšce 869 metrů nad mořem je vedle hotelu také několik menších objektů, které se využívají k obsluze lyžařského střediska Bouřňák. Skiareál byl v posledních letech v provozu spíše sporadicky. Letos bylo otevřeno jen několik víkendů a pár všedních dnů. V okolí je i několik dalších menších sjezdovek. V navrhovaném záměru se počítá s tím, že bude nutné bourat příčky, stropní konstrukce, krov přímo v hotelu, který je ve špatném stavu. K hotelu chce investor z obou stran dostavět domy s apartmány a v hotelu provozovat bar a restauraci.
V návrhu jsou součástí apartmánů lodžie a k jednotkám náleží parkovací krytá parkovací místa v suterénu a další na přilehlém pozemku. Počítá se s 84 parkovacími místy, 42 apartmány, v nichž bude 94 lůžek, a s bytem správce. Do suterénu je umístěna restaurace, prostor pro wellness. Nové objekty zahrnují jedno podzemní podlaží, dvě nadzemní a podkroví. Navrženo je zastřešení křídel sedlovými střechami a opláštění fasád plechem v antracitové a bílé barvě. Součástí záměru je návrh na novou čističku odpadních vod, řešení přívodu pitné vody, kanalizace. K objektu vede asfaltová silnice.