Pražské Výstaviště letos dokončí další opravy spodní části areálu

Vložil
ČTK
14.05.2020 14:35
Praha


Praha - Vedení Výstaviště v Praze 7 bude pokračovat v opravách spodní části areálu. Letos dokončí opravu zadní části bývalého Bruselského pavilonu, vznikne bikepark, obří pískoviště a přibudou lavičky. Chystá se rovněž oprava divadla Spirála a Křižíkových pavilonů. ČTK to řekl předseda představenstva Výstaviště Praha Tomáš Hübl. Veřejnosti se zároveň v pátek 15. května oficiálně otevře nový gastropark, griloviště a parkourové hřiště. V loňském roce investovalo Výstaviště do oprav 130 milionů korun.


"Chceme nabídnout možnost strávit tady celý den. Když přijdete, máte tady zázemí, jsou tady toalety, můžete se najíst, napít, děti si hrají, jsou tu pítka i mlžítka a zabaví se celá rodina," řekl Hübl.

V pátek proto zahájí plný provoz gastrocentrum pod Maroldovým panorámatem. V provozu bude parkourové hřiště a začnou fungovat griloviště. Elektrické grily s lavičkami si lidé budou moci zamluvit prostřednictvím aplikace a za hodinu zaplatí stokorunu.

Jednou z novinek bude bikepark v zadní části podél valu železniční trati. Vznikne na bývalých navážkách. Podle Hübla by jejich odvoz a likvidace byly příliš nákladné, proto budou využity a dráha vznikne na nich. Vedle bude nová vyhlídková věž se skříňkami nebo opravnou kol. "V horizontu měsíce by měla být opláštěna a bude to tvořit zázemí pro bikovou zónu. Ta bude doufám hotova přes prázdniny," řekl Hübl.

Rekonstruována není ještě zadní část Bruselského pavilonu, které je ve špatném stavu. Rozbitá plocha z dlaždic bude vyměněna a sjednocena a vznikne tu zázemí pro sportoviště včetně půjčoven a sociálního zařízení.

Požadavek památkářů byl zachovat stopu Bruselského pavilonu. V dlažbě tak je vyznačen jeho půdorys. V jednom z bývalých křídel bude pískoviště, do kterého bude do 14 dnů navezen písek a budou v něm také domečky pro děti. V jeho okolí ještě přibude pítko a bude tu možnost koupit si občerstvení.

Výstaviště také dokončuje architektonický a designový plán mobiliáře. V areálu totiž chybí jak lavičky, tak koše. Lidé se zatím nebudou moci pohybovat po všech trávnících. Některé jsou totiž nově vyseté. "Ještě další potřebujeme dosít a nechceme, aby nám lidé rozšlapali tu čerstvě zasetou trávu," řekl Hübl.

Kromě zmíněných investic, čekají Výstaviště i takzvaně velké opravy. Zahájena bude oprava restaurace Bohemia. Dokončena bude zakázka rekonstrukce Křižíkových pavilonů, kdy bude jako první opraven pavilon D, a v nejbližší době město vyhlásí zakázku na rekonstrukci divadla Spirála.

Výstaviště Praha loni investovalo do úprav areálu více než 130 milionů korun. Ve spodní části vznikla nová sportoviště a areál se propojil se Stromovkou. Otevřely se také opravené restaurace, vznikl zmíněný gastropavilon a byla dokončena první část oprav Křižíkovy fontány. Letos je v plánu kromě Křižíkových pavilonů také oprava divadla Spirála a má začít dostavba Průmyslového paláce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články