Praha 8 vypsala tendr na opravu prostoru u metra C Ládví

Vložil
ČTK
16.08.2018 15:15
Praha


Praha - Radnice Prahy 8 vypsala výběrové řízení na dodavatele přestavby prostoru u stanice metra C Ládví. ČTK to dnes řekl starosta Roman Petrus (ČSSD). Práce by mohly začít po prázdninách. V Ládví má být nově upravené náměstí, prostor pro trhy nebo kašna. Novinkou budou také farmářské trhy, které se budou konat i při rekonstrukci.

"Soutěž jsme vypsali a když půjde vše bez problémů, práce by mohly začít na konci září, začátkem října. Je to nepříliš vhodný termín, ale už je vše natolik prodiskutováno, že by snad neměly vzniknout žádné potíže," řekl Petrus.

U stanice metra vznikne nové velké náměstí, na kterém budou pořádány kulturní akce, poté i malé náměstí nebo místo pro trh. Postavena tu bude kašna, vysázena nová zeleň a vztyčen památník architekta přilehlého sídliště Viktora Tučka. Náklady jsou předběžně odhadnuty na několik desítek milionů korun.

Vedení radnice chce ještě do konce srpna vybrat provozovatele farmářských trhů. Ty tu mají fungovat i při zmíněné rekonstrukci a pokaždé se v prostoru posunou do míst, kde se opravy nekonají. Další trhy budou podle Petruse v opraveném prostoru podzámčí v Libni a u obchodního domu Krakov.
0 komentářů
přidat komentář

Související články