Praha 8 podepíše dohodu s křižovníky o opravě u metra C Ládví

Vložil
ČTK
19.01.2018 10:10
PrahaPraha - Praha 8 by měla zhruba za dva týdny podepsat dohodu s rytířským řádem křížovníků, která umožní rekonstrukci okolí stanice metra C Ládví. ČTK to dnes v rozhovoru řekl starosta Roman Petrus (ČSSD). Radnice potřebuje souhlas na vyjmutí části z rozsáhlého pozemku, na kterém je plomba a vede se o něj spor mezi Prahou a řádem v rámci restitucí. Pokud se Praha 8 s řádem nedomluví, prostor u stanice pouze opraví, což jí zákon umožňuje. Na Ládví má být nově upravené náměstí, prostor pro trhy nebo kašna.


Radnice potřebuje souhlas křížovníků k tomu, aby mohla získat od úřadů všechna potřebná razítka. Plomba se týká pozemku, který se rozkládá severně od stanice metra. Pakliže bude řád souhlasit s vyjmutím, městská část mu pomůže s rekonstrukcí farnosti v Bohnicích. "Pokud vše půjde dobře, práce by mohly začít ještě před začátkem léta," řekl Petrus.

Pokud by k dohodě nedošlo, má radnice připraven plán částečné opravy. "Prostor u metra bychom mohli například předláždit nebo upravit zeleň. Z celkového záměru by nám ale zůstalo torzo a udělali bychom asi jen 40 procent ze zamýšlených úprav. Jsem ale přesvědčen, že by bylo lepší udělat alespoň něco, než čekat, jak v budoucnu dopadne restituční spor," řekl Petrus.

U stanice metra vznikne nové velké náměstí, na kterém budou pořádány kulturní akce, pak i malé náměstí nebo místo pro trh. Postavena tu bude kašna, vysázena nová zeleň a vztyčen památník architekta přilehlého sídliště Viktora Tučka. V první fázi přestavby vznikne velké náměstí. Náklady na přestavbu ještě nejsou dány, předběžně ale radnice počítá s asi 40 miliony korun bez DPH.
0 komentářů
přidat komentář

Související články