Parkovací dům v Brně v Polní zatím nebude, BKOM zakázku zrušil

Vložil
ČTK
12.12.2018 12:40
Brno

Brno - Nový parkovací dům v Brně v Polní ulici pro 100 aut zatím nebude. Podle původních předpokladů měl být hotov na konci letošního roku. Později se začátek stavby posouval na tento termín, Brněnské komunikace (BKOM) však nakonec výběrové řízení zrušily a nyní usilují o rychlé vypsání nové soutěže, řekla ČTK mluvčí městské společnosti Vladimíra Navrátilová. Kdy by se mohlo začít stavět, není nyní zřejmé.


Stavba má stát přes 21 milionů korun a parkování nabídne vedle sídla městské firmy, což je i v blízkosti Justičního paláce či haly Rondo. Alespoň částečně tak má vyjít vstříc velké poptávce po parkování v tomto území. Podle zadávací dokumentace by mělo být možné parkovat i na střeše, kam budou mít povolený vjezd auta na plyn. Obvykle přitom do parkovacích domů nemohou.

Dům má stát na místě současného parkoviště a půjde o první, který bude dále od historického centra. Dosud vznikaly pouze v něm. Brněnské komunikace postavily domy v Kopečné ulici a v Husově ulici. Soukromí investoři provozují parkovací dům v Kounicově ulici a u Janáčkova divadla. Se zavedením rezidentního parkování od letošního září, které se rozšířilo mimo historické centrum od listopadu, se výrazně zvýšila poptávka po parkovacích domech, jsou zaplněnější než dřív.

Město se nyní bude snažit urychlit především výstavbu záchytných parkovišť na okrajích Brna s návazností na MHD, aby lidé dojíždějící do města nezahlcovali jeho ulice. Zároveň některé městské části usilují o stavbu montovaných parkovacích domů na sídlištích, kde se nedostává míst rezidentům. Na papíře však projekty zatím nejsou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články