Architektonické řešení návštěvnického centra Zeď, hlavní kompoziční prvek krajinářského řešení, se stává součástí i architektury návštěvnického centra. Konstrukce, které jsou k této zdi přisazené, jsou už pojaty jako pocitově lehčí, aby volně splývaly s lesem. Z tohoto důvodu byla zvolená dřevěná konstrukce a velkoformátové zasklení v kombinaci s pláštěm ze zrcadlových panelů. Cílem bylo navrhnout pavilon, který v čase splyne s okolní zelení. Chce nevyčnívat a jen sloužit. Návštěvnické centrum je provozně navržené jako trojtrakt. Hlavní trakt halového tvaru, o výšce 4,9m, tvoří na sebe navazující prostory venkovního portiku, vstupní haly s občerstvením, výstavního prostoru a multifukčního prostoru pro semináře. Utilitární halový prostor tak umožňuje budoucí variabilní uspořádání expozice a edukačního poslání centra nezávisle na konstrukci. Prostřední trakt tvoří obslužná chodba s úložnými prostory, na kterou jsou napojeny veškeré podpůrné místnosti a zázemí – toalety, technická místnost, sklad, zázemí pro zaměstnance a kancelář. Provoz domu je navržen tak, aby jej bylo možné používat sezóně a v průběhu zimního provozu byly stále přístupné toalety pro veřejnost.
Stempel Tesař architekti
Generální projektant: Terra Florida v.o.s.
Architekt návštěvnického centra: Stempel Tesař architekti / Ján Stempel, Jan Jakub Tesař
Krajinářské řešení památníku: Jan Sulzer, Lucie Vogelová HIP: Aleš Herold Statické řešení dřevěné konstrukce: Zbyněk Šrůtek Technologie: D.I.M. spol. s r.o.
Projekt a výstavba: 2020-2023 Zastavěná plocha: 572 m² Hrubá podlažní plocha: 434 m² Čistá podlažní plocha: 393,4 m² Objem stavby: 2600 m³