Na Barrandově mají vzniknout byty obklopené parkem

Vložil
ČTK
24.06.2020 07:40
Praha

Barrandov


Praha – Na západ od pražského sídliště Barrandov má v budoucnu vzniknout nová zástavba společnosti Finep obklopená parkem. Pozemky pro park, které jsou v soukromých rukách, firma vykoupí a předá městské části. Vyplývá to z územní studie a smlouvy městské části s firmou, které dnes schválili zastupitelé Prahy 5. Radnice na základě dnešního rozhodnutí podá na magistrát podnět na změnu územního plánu, která výstavbu umožní.


Studie počítá s tím, že na území mezi Holyní a sídlištěm vznikne kolem plánované tramvajové trati bytová zástavba s pěti podlažími, která se bude směrem k parku snižovat. Dokument kromě toho řeší i oblast na východ od sídliště, tam ale podle radního Zdeňka Doležala (ODS) zatím vůbec není jasné, jestli se podaří s případnými investory dodržování studie domluvit. Proto nyní městská část podá podnět na změnu územního plánu jenom pro západní část pozemků.

Ohledně rozvoje západní oblasti městská část dospěla k dohodě se společností Finep, která tam plánuje stavět. Schválená smlouva mezi radnicí a firmou zavazuje společnost, aby se při výstavbě studií řídila. "Město se dohodlo s investorem na jeho dobrovolném příspěvku, který je plněn výkupem pozemků pro park," dodal Doležal.

To za Finep potvrdil Vladislav Dykast. "Některé pozemky již máme vykoupené, jiné budeme vykupovat a budeme dávat městské části," řekl. Kromě toho se firma podle schváleného usnesení smlouvou zaváže podílet se i na další infrastruktuře, jako je stavba napojující komunikace, tramvajové trati nebo kanalizačního sběrače.

Výslednou podobu a spolupráci s městskou částí a developerem na jednání ocenil i Pavel Hecht ze spolku Za lepší Barrandov, který měl k předchozím verzím studie výhrady. "Jsme rádi, že se podařilo dojít ke kompromisu," řekl.

Panelové sídliště bylo na Barrandově postaveno v 80. letech minulého století. Zástavba navázala na západě na původní filmové ateliéry a vilovou čtvrť. Sídliště je od původního Barrandova odděleno čtyřproudou výpadovkou K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most. V roce 2003 propojila sídliště s centrem města tramvajová trať, v plánu je její prodloužení přes Holyň do Slivence.
0 komentářů
přidat komentář

Související články